Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.02.2018

Koncert Ensemblu Moscheles

Zveme Vás na slavnostní zahájení upomínkového roku 2018 (100 let založení Československa a 70 let založení Státu Izrael) a následný koncert Ensemble Moscheles organizovaný ve spolupráci Velvyslanectví České a Slovenské republiky. Vstup volný.

30.01.2018

Never Sol v Beershevě

Pokračování spolupráce dvou zpěvaček a hudebnic Never Sol (CZ) a Flora (IL), která započala na podzim loňského roku během umělecké rezidence Flory v Praze v Petrohradská kolektiv. Never Sol teď přijíždí do Beershevy představit svojí hudební tvorbu na společném koncertě a pokračovat ve studiové práci s Florou.

15.1.2018    |    15.3.2018

Street is not a Studio

České centrum Tel Aviv se snaží představovat Českou republiku z různých úhlů. Jedním z ních jsou objektivy izraelských fotografů. Připravili jsme pro vás výstavu fotografií Gabiho Ben Avrahama Street is Not a Studio z jeho cesty do Prahy.

4.12.2017

DOT 504 na festivalu Jerusalem Dance Week

České cetrum Tel Aviv ve spolupráci s Machol Shalem Dance House a Českou taneční platformou popdořilo účast souboru DOT504 na festivalu Jerusalem Dance Week s představenim choreografů Jozefa Fručka a Lindy Kapateney (RootLessRoot Company) Kolektivní ztráta paměti.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

22. 11. 2017

Ester Tower

V Jeruzalémě byla na začátku listopadu odhalena unikátní stavba českého architekta Martina Rajniše symbolizující nadstandartní vztahy mezi Českou republikou a Izraelem. Rajnišova rozhledna se nachází nedaleko Jeruzalémského divadla, v areálu Hansen House - Centra pro mladé umění, design, technologie, architekturu a nová média. Svým tvarem věž připomíná kaktus v květu, dřevěné markýzy na vrcholku věže při slunném počasí návštěvníkům stíní, za deště se naopak sklopí, což vytváří iluzi okvětních lístků. Foto: Pavlina Schultz

09. 08. 2017

Mezinárodní festival umění a řemesel v Jeruzalémě

Každoročně se účastníme Jeruzalémského festivalu umění a řemesel. Těší nás, že letos můžeme představit příběh odkazu české zručnosti v kombinaci se současným designem vytvořenou studiem Lípa a rodinnou manufakturu na dřevěné hračky Josef Pavel. Foto: Pavlina Schultz

09. 08. 2017

Karel Zeman v Jeruzalémě

V letošním roce Mezinárodní festival loutkového divadla v Jeruzalémě slaví v duchu fantastického světa amimace Karla Zemana, který inspiroval filmaře jako je Steven Spielberg nebo Terry Gilliam. Během festivalu můžete navštívit Luuuuna Park v Parku Hapaamon v Jeruzalémě, kde jsme pro vás společne s Muzeem Karla Zemana připravili výstavu fotografiíí ze Zemanových filmů a interaktivní trik, kde si můžete porozumět kouzlu filmových efektů v dobách před počítači či Photoshopem. Doporučujeme vám se v místě vyfotit a trik si tak na vlastní kůži vyzkoušet. Foto: Pavlina Schultz

29. 06. 2017

David Vrbík na festivalu White Night Tel Aviv 2017

I v letošním roce se České centrum Tel Aviv zúčastnio evropského projektu Performance Europa, který se konal v rámci festivalu White Night Tel Aviv. Na bulváru Rotshild vystoupil audiovizuální umělec David Vrbík se svoji laserovou strunou. Foto: Pavlina Schultz

Videa

Video placehodler

Program

20.3.2017 - 22.3.2017

CannaTech 2017

ČC Tel Aviv je partnerem již druhého ročníku konference CannaTech 2017, která se koná v Tel Avivu a je určena odborné i širší veřejnosti se zájmem o problematiku konopí pro léčebné účely. ČC Tel Aviv i v letošním roce zajišťuje účast české profesní delegace.

Jako přednášející v rámci programu vystoupil Tomáš Rohal, zakladatel firmy Bohempia, s prezentací na téma využití technického konopí v textilu. Konference se dále zůčastnil Dr. Tomáš Ocelka, CEO Cannabilab, jediné státem certifikované laboratoře pro testování léčebného konopí, Ing. Anežka Janatová, PhD kandidátka věnující se výzkumu léčebného konopí a zástupci společnosti Growcity.cz v čele s Michalem Otipkou. Za české regulátory byl přítomen národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

V rámci doprovodného programu jsme s Growcity.cz navštívili pěstitelský komplex na střeše Dizengof centra - Green In The City, který se specializuje na inovativní pěstování rostlin bez půdy (hydroponie, aquaponie atd.) a kliniku Tikun Olam, která nabízí asistenční službu pro pacienty užívající léčebné konopí. 

Více o konferenci

Photo: Pavlina Schultz

Fotografie: Pavlina Schultz, CannaTech

Místo konání:
Yosef Yekuti'eli 6, Tel Aviv-Yafo
Datum:

Od: 20.3.2017
Do: 22.3.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce