Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.3.2019    |    30.4.2019

Karel Cudlín Sight/ Effect

Proměny krajiny a společnosti od Sinaje až po Golany za poslední dvě desetiletí nabízí výstava fotografií Karla Cudlína, která je poprvé samostatně vystavována v Galerii Na Plotě.

30.4.2019

BOJOVNÍCI ZE ZÁPADNÍ A VÝCHODNÍ FRONTY – DENÍČEK RAF

Celovečerní dokumentární film, který se promítá v rámci oslav 20. výročí vstupu České republiky do NATO. Tvůrci filmu zachytili poslední žijící veterány z dobrovolných vojáků, důstojníků, žen bojujících na Západní frontě v bitvě o Británii na Středním východě u Tobrúku. Taktéž unikátní záběry z kasáren našich vojáků na Východní frontě v Buzuluku a vylodění v den D v Normandii. Jsou to příběhy lidí, kteří se po roce 1939 nepoddali černému uchvatiteli hitlerovskému Německu. Šli do neznáma, neznámo kam, bojovat za vlast.

Český dům Moskva

 

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

14. 03. 2019

Oslavy 20 let v NATO

20 let ČR v NATO si společnou akcí připomnělo Velvyslanectví ČR v Izraeli, České centrum Tel Aviv a Český dům Jeruzalém.

05. 02. 2019

Cross The Line - Slavnostní zahájení

Rádi bychom vás informovali o zahájení výstavy českého skla v Izraeli „Cross The Line“ , kterou můžete navšívit denně až do konce února 2019.

22. 11. 2017

Ester Tower

V Jeruzalémě byla na začátku listopadu odhalena unikátní stavba českého architekta Martina Rajniše symbolizující nadstandartní vztahy mezi Českou republikou a Izraelem. Rajnišova rozhledna se nachází nedaleko Jeruzalémského divadla, v areálu Hansen House - Centra pro mladé umění, design, technologie, architekturu a nová média. Svým tvarem věž připomíná kaktus v květu, dřevěné markýzy na vrcholku věže při slunném počasí návštěvníkům stíní, za deště se naopak sklopí, což vytváří iluzi okvětních lístků. Foto: Pavlina Schultz

09. 08. 2017

Mezinárodní festival umění a řemesel v Jeruzalémě

Každoročně se účastníme Jeruzalémského festivalu umění a řemesel. Těší nás, že letos můžeme představit příběh odkazu české zručnosti v kombinaci se současným designem vytvořenou studiem Lípa a rodinnou manufakturu na dřevěné hračky Josef Pavel. Foto: Pavlina Schultz

Videa

Video placehodler

Česko v Izraeli – Projekt CEMACH pokračuje

Co vše studenti izraelských škol o České republice neví, ale nebojí se na to zeptat!