Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Izraelský šperk na designSUPERMARKET

Sharon Keren, člen známé umělecké skupiny Zik Group, činné od poloviny 80. let se představí osobně v rámci doprovodného programu designSUPERMARKET. Na festivalu designu budou také k vidění závěrečné práce 8 vybraných autorů Katedry designu šperku univerzity Shenkar, kde Sharon Keren vyučuje.

 

Kafkův dům, Nám. Franze Kafky 3, Praha 1
Čtvrtek 8. 12. – Neděle 11. 12. 2016

 

V roce 2015 zaznamenal Ateliér šperku na univerzitě Shenkar v Tel Avivu pod vedením profesora Sharona Kerena mimořádnou úroveň diplomantů. Závěrečné práce osmi vybraných autorů, které budou uvedeny na designSUPERMARKETU ve výstavě kurátorky Danici Kovářové, čerpají inspiraci z pro nás často vzdálených, až exotických životních zkušeností – od osobních vzpomínek na vojenskou službu, která je v Izraeli povinná i pro ženy, až po pátrání po zapomenutém rodinném tajemství v Gruzii. Proces jejich tvorby byl pro autory současně procesem nového poznání, mnohdy i sebepoznání. Představená díla polemizují s hranicí vnitřního a vnějšího, biologického a technického, s nastavenými limity sociálními i kulturními. Samy pak překračují hranice šperku a jsou více objekty volného umění.

Kurátorka výstavy: Danica Kovářová
Autoři: Vika Mayzel, Noa Farbstein, Shiran Shashua, Adi Sharon, Aya Uzan, Gal Barsheshet, Lia Elnatan, Yarden Aizic Halimi
Vizuální koncept: Matěj Činčera, Jan Kloss

Tři z uvedených autorů se na designSUPERMARKETU představí také osobně s vlastní prodejní kolekcí – Vika Mayzel, Noa Farbstein a The Morning After (Shiran Shashua).

 

Sharon Keren

V čele Katedry designu šperku na univerzitě Shenkar stála v posledních osmi letech osobnost, jež není šperkařem, ale významným sochařem a performerem. Je jí Sharon Keren, člen známé umělecké skupiny Zik Group, činné od poloviny 80. let. Proměnu Katedry v průběhu svého vedení představí osobně v rámci doprovodného programu designSUPERMARKET – v sobotu 10. 12. od 18:45 v NoD v Dlouhé ulici na Praze 1.


Více o Sharon Keren zde: http://www.designsupermarket.cz/novinky/izraelsky-sperk-na-dsm/

 

Program probíhá za podpory Velvyslanectví státu Izrael v ČR a Českého centra v Tel Avivu.