Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.11.2015 - 12.11.2015

ProArt v Negevu

Festival Adama Dance v Negevu se již tradičně koná za české účasti. Letos České centrum podpořilo Martina Dvořáka z ProArt, který vystoupí v rámci choreografické a taneční masterclass k představení Jan a Blatný.

 

Vstupenky zde

Těžištěm práce ProART Company je snaha o hledání společných cest pro tanec a činohru, respektive zpěv, snaha vytvářet nepovrchní, mnohovrstevnatá, rovněž širšímu spektru publika srozumitelná, současná, tanečně-divadelní představení. Stylově je možné soubor zařadit mezi neoklasicky-moderní-současné taneční těleso. Soubor má za několikaletou historii na svém kontě více než 20 celovečerních projektů či komponovaných večerů kratších choreografií. Kromě stěžejní tvorby Martina Dvořáka má soubor zkušenosti se spoluprací s řadou zahraničních choreografů. 

Více o ProART zde

 

Sdružení Adama bylo založeno v roce 2000 choreografy Liat Dror a Nirem Ben Galem, kteří přesunuli svoje aktivity ze středu Izraele (Tel Aviv) do Mitzpe Ramon v negevské poušti. Hlavní důraz je kladen na přirozené pohyby ať už se jedná o profesionální tanečníky nebo amatérské nadšence. Cílem je porozumění síly a intenzity fyzického i psychického vyjádření prostřednictvím řeči těla. Rozvoj schopnosti vyjádřit se neverbálním způsobem má otevřít prostor pro rovnováhu mysli. Účastníci, kteří sem přijíždějí jsou z různých prostředí a kultur, od umělců a bohémů po programátory a managery, kteří hledají uvolnění, svobodu a poznání. Třikrát ročne se Hangar Adama otvíra veřejnosti a konají se zde taneční a pohybové festivaly. Prostor umožňuje volný pohyb a každy může najít vlastní cestu a formu projevu, ať už jako divák či aktivní účastník.

Více o festivalu Adama zde

 

Martin Dvořák Martin Dvořák

 

Místo konání:
Mitzpe Ramon
Datum:

Od: 4.11.2015
Do: 12.11.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 14.8.2014 23:16:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala