Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.10.2014 - 15.10.2014

Adama Dance Festival

Společné vystoupení české taneční skupiny ProArt a izraelské taneční skupiny Liat Dror Nirben Gal Dance Company na mezinárodním tanečním festivalu Adama Dance Festival v Mitzpe Ramonu. Organizátor: Adama Dance Festival

V rámci mezinárodního tanečního festivalu Adama Dance Festival, který se koná od 8.-15.10.2014 v izraelském Mitzpe Ramonu se poprvé představí společné taneční uskupení ProArt (CZ) a Liat Dror Nir Ben Gal Dance Company (ISR). Česká účast na festivalu je podpořena ČC Tel Aviv.

Více o Adama Dance Festival zde 

Vstupenky zde

Sdružení ProArt bylo založeno ve snaze nadále a aktivněji rozvíjet myšlenku festivalu Tanec Terezín, který byl úspěšně odstartován v červenci 2004 v Praze (Tanec Terezín v Praze). 

Cílem sdružení je propojování rozlišných divadelních žánrů v jeden celek, resp. boření hranic mezi jednotlivými uměleckými odvětvími a samotnými umělci. Probudit zájem tanečníka o herectví, zpěváka o tanec se zdá i v dnešní době nadále tvrdým oříškem. Stále stoupající interpretační kvalita a konkurence v divadelním světě však vystavuje všechny umělce stále větším požadavkům a nárokům na jejich technické, intelektuální a spirituelní kvality a schopnosti. Cílem snažení ProART je proto vychovat všestranného divadelního umělce širokého výrazového rejstříku a nadžánrových dovedností. Z opačného pohledu je naší motivací přiblížit českému laickému publiku na vysoké úrovni práci tanečníků a mezinárodních choreografů moderního a současného tance. Tedy naučit se dívat na tanec jinak, než-li z pohledu baletního konzervativního diváka či naopak odborné a intelektuální taneční veřejnosti.

Místo konání:
Mitzpe Ramon, Izrael
Datum:

Od: 8.10.2014
Do: 15.10.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 2.6.2014 18:52:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala