Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.3.2018 - 15.5.2018

Praha objektivem Alžběty Jungrové

Tentokrát vám chceme představit Prahu melancholickou, nostalgickou, magickou, zlatou, stověžatou.. Kafkovu Prahu, která vás nepustí. Česká fotografka Alžběta Jungrová zachytila všechny tyto podoby. Vy teď máte příležitost vidět její fotografie v naší Galerii Na plotě nebo se přesvědčit na vlastní oči a udělat si výlet.

Foto: Alžběta Jungrová

 

Alžběta Jungrová začala fotografovat na základní škole. Vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou v Hellichově ulici a poté pracovala pro MF Dnes, Hospodářské a Lidové noviny.  V letech 2000-2002 žila v USA a v Londýně. Jako základ své tvorby si Alžběta nejprve vybrala dokument a reportáže, protože ji zajímají lidé, jejich životy a osudy.

Za svými reportážemi se vydávala do nejrůznějších koutů světa a často se dostává do riskantních situací. Brodila se největší skládkou odpadu v Kambodži, ropným bahnem na vrakovišti tankerů v bangladéšském Chittagongu, fotila ozbrojené děti a civilisty v pásmu Gazy, narkomany na afghánsko-pákistánské hranici nebo trávila dny s indiány kmene Nukak v kolumbijské džungli.

Za reportáž o drogách na pákistánsko-afgánských hranicích obdržela čestné uznání Czech Press Photo, za sérii snímků o dětech pracujících v cihelně v pákistánském Péšáváru a za sérii fotografií z barmského uprchlického tábora v Bangladéši obdržela cenu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.

PARTNER:

Místo konání:

Zeitlin Street 23
6495518 Tel Aviv
Izrael

Datum:

Od: 15.3.2018
Do: 15.5.2018

Organizátor:

České centrum

Datum: 7.3.2018 11:53:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala