Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.6.2015 - 8.6.2015

Karneval zvířat: Barbora Látalová na Izraelském festivalu v Jeruzalémě

Hostem letošního ročníku největšího izraelského tanečního festivalu Israel Festival bude tanečnice a choreografka Barbora Látalová a její skupina. Společně představí svůj "Karneval zvířat" – interaktivní představení pro děti a mládež, propojující pohyb, tanec, videoprojekce, originální hudbu, zvuky a hru se světlem.

Barbora Látalová je absolventkou Konzervatoře Duncan Centre v Praze. V roce 2003 se stala členkou mezinárodního divadelního souboru „Nie“. Mimo interpretaci a tvorbu choreografií se věnuje také pedagogické činnosti. Pravidelně učí taneční a pohybovou výchovu na základních školách v rámci projektu Tanec školám. Tento projekt ji také inspiroval k tanečnímu představení pro děti na téma tanec a fyzika „Fg = G[(m1 m2)/r2]“. V letech 2005-2007 vyučovala pohyb pro herce na Vysoké škole HINT v Norsku. V roce 2011 uvedla sólo „Margaretha vypravuje“ inspirované životem a poezií české básnířky Irmy Geisslové.

 

 

 

 

 

 

 

Bára se vyznačuje neskutečně silnou jevištní přítomností, je i vizuálně velmi zajímavá a silně intuitivní. Řekněme to rovnou: je čarodějka.“ (Taneční zóna)

Karneval zvířat

Interaktivní taneční představení pro děti a mládež, které vzniklo na motivy stejnojmenné hudební suity francouzského skladatele Camille Saint-Saënse. Inscenace propojuje pohyb a tanec s videoprojekcemi, originální hudbou, zvuky a v neposlední řadě akcentuje i hru světla a stínu, ticha a nehybnosti. Tvůrci se nechali inspirovat rozmanitým světem živočišné říše, vydali se pod zem, vzlétli na nebe, potopili se do hlubin i ztratili v trávě, a zároveň vytvořili mnohá nová, roztodivná stvoření. A díky dětským divákům, kteří jsou přítomni na jevišti od počátku do konce, vznikají pokaždé další nové bytosti. Přijďte se s námi ponořit do světa velké zvířecí fantazie!

Na interaktivní představení navazuje pohybová, hudební a výtvarná dílna s tvůrci. Děti si pohybem a tancem vyzkouší, jaké to je ocitnout se v živočišné říši, zaposlouchají se do hudby a vymyslí nové, své zvuky a nakonec je čeká výtvarná reflexe.

 

 

 

 

 

 

 

Délka: 70 min.

Pro děti od 6 do 12 let

Koncept: Barbora Látalová | Dramaturgie: Hana Strejčkova | Tanečníci: Zdenka Bungot Svitekova, Michaelaa Suša, Jana Latalova-Hudečkova, Barbora Látalová | Hudební režie: Pavol Rinowski | Výkonná produkce: Lucia Račkova | Světelný design: Robert Štěpanek | Zvuková režie: Petr Krušelnicky | Video Art: Petr Krušelnicky, Jaroslav Hrdlička, Vojtěch Vaněk | Výtvarná koncepce: Marianna Stranska | Technická režie: Robert Štěpanek, Petr Krušelnicky | Produkce: TANEC PRAHA / FysioART.

 

Partneři: Velvyslanectví ČR v Tel Avivu, Israel Festival, Jerusalem Municipality

 

Data a místa konání:

7.6.  / 18 h / Beit Schmuel

8.6. / 17 h a 19 h / Beit Schmuel

 

 Vstupenky:

http://israel-festival.org/show/קרנבל-החיות/?lang=en

 

Místo konání:
Jeruzalém, Beit Shmuel, 6 Eliyahu Shama Street
Datum:

Od: 7.6.2015
Do: 8.6.2015

Organizátor:

České centrum

Datum: 16.3.2015 2:27:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala