Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.3.2012 19:00 - 17.4.2012

Brno – Město s duchem Bauhausu

Brněnská funkcionalistická architektura a židovská architektura v městě Brně - prezentace vily TUGENDHAT a vily STIASSNI v Izraeli.

Výstava významných památek brněnské funkcionalistické architektury v Bauhaus Center Tel Aviv.

Nad výstavou převzali záštitu:

Ministryně kultury ČR, Alena Hanáková

Primátor města Brna, Roman Onderka 

Velvyslanec ČR v Izraeli, Tomáš Pojar 

Ve městě Brně vzniká v areálu vily Stiassni Centrum obnovy památek architektury 20. století (COPA), jehož náplní bude metodická pomoc při obnově těchto památek. Důležitou součástí práce centra COPA je i prezentace architektury začátku 20. století.

České centrum Tel Aviv ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Brně pořádá výstavu zaměřenou právě na prezentaci těchto památek.

Výstava prezentuje aktivity IOP Ministerstva kultury České republiky financované ze zdrojů Evropské unie a z rozpočtu Ministerstva kultury ČR – zejména brněnské funkcionalistické vily (vila Stiassni a vila Tugendhat), síťový projekt Revitalizace židovských památek v České republice, informativně i ostatní projekty a rovněž brněnský funkcionalismus.

V rámci výstavy proběhne přednáška prof. Ing. arch. Vladimíra Šlapety, DrSc., významného českého historika architektury a emeritního děkana Fakulty architektury VUT v Brně, na téma Brněnský funkcionalismus.

Bauhaus Center Tel Aviv, Dizengoff 99

17.3. - 17.4.2012

Místo konání:

Bauhaus Center, Dizengoff 99, Tel Aviv

Datum:

Od: 17.3.2012 19:00
Do: 17.4.2012

Organizátor:

České centrum

Datum: 28.2.2012 13:00:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala