Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.8.2012 - 8.9.2012

Přehlídka českých filmů 2012

Třetí ročník Přehlídky českých filmů v Izraeli.

Ve dnech 19.8.-8.9.2012 pořádá České centrum Tel Aviv již třetí ročník Přehlídky českých filmů – České filmové týdny v Izraeli 2012 ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Izraeli a Israel Cinematheques. Letos se představí celkem 8 filmů, z toho 5 celovečerních a 3 dokumentární. 

Přehlídka českých filmů bude zahájena slavnostním večerem a projekcí filmu Rodina je základ státu režiséra Roberta Sedláčka v Jerusalem Cinematheque dne 19.8.2012 v 21.15h, v Tel Aviv Cinematheque dne 20.8.2012 v 19h a v Haifa Cinematheque dne 21.8.2012 ve 21h. Slavnostního zahájení se osobně zúčastní producent filmu Radim Procházka, který v rámci festivalu představí i svůj dokumentární film Drnovické catenaccio.

Po velkém úspěchu z předchozích dvou ročníků, kdy festival probíhal současně v Tel Avivu, Jeruzalémě, Haifě, Rosh Pina, Holonu a Sderotu se letos představí i v Cinematheque Herzlia.

Každoročně festival navštíví kolem 5000 návštěvníků a letos se diváci mohou těšit celkem na více jak 40 projekcí.

„Jsem moc rád, že se v Izraeli rok od roku zvyšuje zájem o českou kinematografii a její tvůrce, čehož je i dokladem stále se rozšiřující Přehlídka českých filmů- české filmové týdny, k jejímuž třetímu ročníku se letos připojilo již 7 cinematék po celém Izraeli“, říká ředitel Českého centra Tel Aviv, David Stecher.

Kromě výše uvedených filmů bude mít izraelské publikum možnost zhlédnout též filmy:

Pravidla lži režiséra Roberta Sedláčka; Lóve režiséra Jakuba Kronera; Probudím se včera a dokument Co tě nezabije režiséra Miloslava Šmídmajera, jímž si připomínáme životní jubileum světoznámého režiséra Miloše Formana; film Poupata režiséra Zdeňka Jiráského oceněný několika Českými lvy a v neposlední řadě dokument Generace singles režisérky Jany Počtové.

            Letošní Přehlídku českých filmů významně finančně podpořil Karlovarský kraj včetně Lázní Jáchymov, jejichž prezentací se diváci seznámí i s pestrou nabídkou prestižního lázeňského regionu v České republice.

 

 

   

 

 

 

 

 

Místo konání:

Cinematheque Tel Aviv, Jerusalem, Haifa, Sderot, Rosh Pina, Holon

Datum:

Od: 19.8.2012
Do: 8.9.2012

Organizátor:

České centrum

Datum: 8.8.2012 16:48:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala