Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.6.2017 - 8.6.2017

Cirk La Putyka vystoupí v Jeruzalémě

Israel Festival se vrací na Sionské náměstí, kde se během dvou dnů představí jedinečný Cirk La Putyka jako hlavní program Dnů Prahy v Jeruzalémě.

Photo: Pavlina Schultz

 

Cirk La Putyka  je soubor, který se profesionálně věnuje žánru nový cirkus. Ve své tvorbě se snaží překračovat hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem. Vytváří vlastní specifickou poetiku a svůj pohled na žánr. Pro Cirk La Putyka je důležitá nejen profesionalita v jednotlivých divadelních a cirkusových číslech, ale i téma, příběh a sdělení.

Soubor vystoupí v Jeruzalémě v rámci největší kulturní akce roku, kterou je Israel Festival. Sionské náměstí se na dva dny promění v manéž současného cirkusu a diváci budou moct shlédnout dvě nejpopulárnější představení La PutykaSlapstick Sonata.

LA PUTYKA

Středa, 7.6. od 19h / Čtvrtek, 8.6. od 19h / Zion Square, Jeruzalém / 45 min., bez přestávky, zdarma

Kombinace akrobacie, tance, loutek a sportovních výkonů v originálním pojetí nového cirkusu, jenž nahlíží na atmosféru české putyky skelným pohledem střízlivého půllitru. Hospodská fantazie a změněná realita, na chvíli přestávají platit fyzikální zákony a hosté jsou svědky nečekaných akrobatických, hudebních i pohybových jevů.

SLAPSTICK SONATA

Středa, 7.6. od 21h / Čtvrtek, 8.6. od 21h / Zion Square, Jeruzalém / 45 min., bez přestávky, zdarma

Spojení vrcholné akrobacie, Mozartových sonát a groteskní komedie éry němého filmu a vytváří doslovnou kombinaci umění a populární kultury. Vizuální poezie se potkává s absurdní fyzickou komedií a současným cirkusovým projevem. Vzdušná akrobacie, pády, klauni, tanec, živá hudba a teatrální prvky, to vše se spojuje ve volně plynoucí proud odkazů na žánry od klasické opery po grotesku.

 

 

Artistic director & principal: Rostislav Novák jr. / General Manager: Vít Novák / Director of La Putyka: Rostislav Novák jr. / Director of Slapstick Sonata: Maksim Komaro / Performers: Jiří Kohout, Michal Boltnar, Jiří Weissmann, Šárka Bočková, Anna Schmidtmajerová, Vojtěch Fülep, Jana Smolíková, Daniel Komarov, Zbyněk Šporc, Alexandr Volný / Musicians: Andrej Rády, Jan Balcar, David Hlaváč, Pavel Skála / Light design: Juho Rahijärvi / Costumes & make-up: Kristina Nováková Záveská / Sound design: Tuomas Norvio / Set design: Hynek Dřízhal / Music: Jan Maxián, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

The Israel Festival — je mezinárodně uznávaný mezižánrový festival, který se koná každoročně v Jeruzalémě již od roku 1961 a je přehlídkou nejlepších současných tanečních, hudebních a divadelních představení z Izraele a z celého světa. Festival probíhá na různých místech v Jeruzalémě a součástí jsou i venkovní performance pro širokou veřejnost. 

 

Dny Prahy v rámci Izraelského festivalu jsou spoluorganizovány s Magistrátem hl. města Prahy a Jeruzalémskou radnicí.

 

 

 

 

 

Místo konání:
Zion Square, Jerusaelm
Datum:

Od: 7.6.2017
Do: 8.6.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 9.5.2017 12:37:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala