Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.3.2020 - 30.5.2020

Česká kultura u vás doma

České Centrum vám přínáší možnost sledovat koncerty a představení z pohodlí vašeho domova. Náším cílem je podpořit kulturní instituce a proto vás budeme na naší stránce pravidelně informovat o možnostech žívěho vysílaní kulturních akcí.

 

 

Divadlo


ČT 24

Sledujte Divadlo nebo koncerty v iVysílá

Tipy webu ČT24, zaměřené zejména na kulturní pořady. Na úvod zvou diváky do divadla – na činohru, balet i nový cirkus nebo na koncert.

Web divadlo

Web hudbaCirc La Putyka

Původně malá skupina nadšenců, kteří chtěli dát dohromady jednu inscenaci, se od roku 2008 rozrostla na novocirkusové uskupení téměř stovky herců, tanečníků, akrobatů, hudebníků, ale i produkčních, techniků, lékařů, vizážistů a dalších profesionálů. Za prvních deset let existence vytvořili přes 20 projektů, spolupracovali jsme s více než 300 lidmi 25 národností, odehráli přes 1 500 představení a navštívili 21 zemí.

Pravidelné vysílání v live stream 

Web

Facebook

 


Divadlo NoD

Divadlo NoD je tradiční scénou alternativního divadla v Praze. V současné době se Divadlo NoD věnuje výhradně autorskému divadlu a kromě své vlastní produkce je otevřeno i dalším projektům a souborům se stejným zaměřením. Umělecké vedení Divadla NoD tvoří režisér Janek Lesák a dramaturgyně Natálie Preslová.

Vysílání v live stream pravidelně od 23.3.2020

Facebook

Web


 


I-Divadlo.cz 

Portál je koncipován jako průvodce činoherním, alternativním a muzikálovým divadlem v ČR, jako jeho informační střecha s užitečnými přehledy, nechybí ani poměrně rozsáhlá databáze recenzí nebo hodnotitelská platforma. Je informačním a publicistickým kulturním e-magazínem nezávislého a nekomerčního charakteru. Informuje své čtenáře o programu jednotlivých scén, premiérách, přináší reportáže a rozhovory

Po dobu úplné výluky veřejných divadelních představení některá divadla spustila online Istreamované přenosy.

Web

Facebook

Naivní divadlo Liberec

Naivní divadlo Liberec bylo založeno v roce 1949 (zprvu pod názvem Ústřední loutkové divadlo, záhy přejmenované na Krajskou loutkovou scénu, od roku 1961 Severočeské loutkové divadlo, v roce 1968 získalo svůj dnešní název) jako jedno z prvních profesionálních loutkových divadel v bývalém Československu. Přestože se jeho tvorba přirozeným vývojem ubírala různými směry, v podvědomí diváků i odborníků se zapisuje jako velmi kvalitní české loutkové divadlo již šedesát let.

Web

Video na YoutubeMALL.TV - Online festival #kulturažije

Kultura totiž žije i v době karantény. Jen se přesunula z hledišť, klubů a sálů do online světa. MALL.TV vysílá večerní živé přenosy divadelních představení a hudebních vystoupení nebo přednášek. 

Web 

 

Film


Aniont

Aniont - Animation Online Theater nabízí výběr nejlepší současné animace na České scéně. Od ůmělěcké tvorby až po příběhy pro děti.

 

Web
Česká filmová klasika

Česká filmová klasika je nový filmový kanál, na kterém se zdarma můžete dívat na výběr filmů od českých režisérů napříč 20. stoletím, ve spolupráci s Národním filmovým archivem, Státním fondem kinematografie, společností DILIA, divadelní, literární, audiovizuální agenturou, z.s. a společností Blue Sky Film Distribution, a.s.

Youtube
FAMU

Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze - FAMU, založená v roce 1946 a vybudovaná nejvýznamnějšími českými filmaři té doby, je jednou z nejstarších filmových škol v Evropě. Počátkem 60. let 20. století byla FAMU líhní mladých umělců, kteří později vešli ve známost jako Česká nová vlna. Ta představovala do té doby nejvýznamnější přínos světové kinematografii a Československu vynesla – mimo jiné – dva Oskary za nejlepší zahraniční filmy. Dnes je FAMU na seznamu 15 nejlepších mezinárodních filmových škol, který každoročně zveřejňuje časopis The Hollywood Reporter, a její studenti, pedagogové a absolventi dosahují mnoha úspěchů doma i v zahraničí

Famu představuje pod názvem "FAMU dětem" pásmo těch nejlepších a nejoceňovanějších pohádek, které natočili studenti v posledních deseti letech - najdete mezi nimi filmy v současnosti renomovaných tvůrců.

FAMU dětem

 

 

 

Hudba


Radio Prague International

Hity klasické hudby

Česká klasická hudba je nejen součástí kultury, historie národa, ale doslova české duše. V letošním roce Radio Prague pro vás připravili cyklus známých hitů české klasické hudby. 

Web
Český rozhlas

Koncerty online

České Centrum ve spolupráci s Českým rozhlasem prezentuje nabídku online koncertů.

Koncerty Českého rozhlasu
Soundczech

Proexportní kancelář „SoundCzech“ se zaměřuje na podporu „současné konkurenceschopné hudby“ vzniklé na území České republiky v nejširším žánrovém záběru (world music, rock-pop, elektronická hudba, hip-hop, jazz, alternativní hudba, další podžánry a fúze; v některých specifických případech může podporovat i projekty současné klasické hudby).

Playlist na rok 2020

Web

Facebook
Janáčkova Filharmonie Ostrava

Janáčkova filharmonie Ostrava se připojuje do online hudebního dění. Pro příznivce klasické hudby, kterým jistě stejně jako ostravskému orchestru chybí v těchto dnech koncerty, připravila pravidelné živé přenosy vystoupení svých členů. Ty budou vysílány ze společenského sálu Domu kultury města Ostravy v tradičním ostravském koncertním čase – tedy ve čtvrtky od 19 hodin (CET)

Web

Facebook

MALL.TV - Online festival #kulturažije

Kultura totiž žije i v době karantény. Jen se přesunula z hledišť, klubů a sálů do online světa. MALL.TV vysílá večerní živé přenosy divadelních představení a hudebních vystoupení nebo přednášek. 

Web 

 

Literatura


Radio Praha

Čéské knihy, které musíte znát

Cílem projektu je atraktivní formou představit nejznámější, nejlepší, populární díla české literatury a poezie minulosti a zároveň upozornit na současné autory. A také prostřednictvím české literatury nabídnout pohled na život v Česku, obraz české reality.

Web


 


Městská knihovna v Praze

E-KNIHOVNA 

Městská knihovna v Praze nabízí zdarma knihy ke stažení. V nabídce více než 1800 knih najdete nejen českou i světovou klasiku, ale také oceněná díla současných autorů, beletrii i poezii. Pokud máte čas a chuť začíst se do knížek, ke kterým jste se v posledních letech nedostali, projděte si nabídku a knížky si jedním kliknutím zdarma stáhněte, do počítače, čtečky nebo tabletu. E-knihovnu může okamžitě využívat kdokoliv, registrace není potřeba. Čekají na vás romány Radka Denemarková, Miloše Urbana, Petry Hůlové nebo básnické sbírky Petra Borkovce, Ivana Martina Jirouse či Petra Hrušky.

Web 

 

Umění a výstavy


Národní Galerie Praha

Virtuální procházka sbírkovou expozicí Staří mistři ve Schwarzenberském paláci.

Facebook
Národní Galerie Praha

Sbírky on-line

Národní Galerie Praha nabízí 14 tematických celků k prohlédnutí na webové stránce.

Web
Artyčok.Tv

Artyčok představuje řadu portrétů a rozhovorů s českými umělci a kurátory.

Web
Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Uměleckoprůmyslové museum v Praze v českém i mezinárodním kontextu shromažďuje, zpracovává a uchovává minulost a současnost uměleckého řemesla, užitého umění a designu pro budoucnost. Věří ve spojení užitku s kvalitou a krásou, chce být inspirací, poučením i zážitkem.

Virtuální prohlídka výstavy:Šílený hedvábník. Zika&Lida Ascher: textil a móda.

Web

Facebook
Muzeum Města Prahy

Muzeum města Prahy na Těšnově?

Digitalizovaná výstava je převedena do osmi pohledů, prostřednictvím kterých se můžete posouvat výstavním prostorem hlavní budovy muzea a kliknutím na interaktivní ikony si rozšířit zážitek o cenné informace
Památník národního písemnictví

Památník národního písemnictví nabízí několik online výstav, které si můžete prohlédnout z domova.

Výstava 65 unikátů vznikla k 65. výročí založení PNP. Představuje výjimečné předměty a kulturní symboly, pod kterými jsou skryta jména jako Božena Němcová, Josef Váchal, Ludvík Vaculík nebo Václav Havel. Tento výběr zároveň představuje pohled do depozitáře sbírek PNP.

Do světa grafik barokního rytce Václava Hollara vás přenese virtuální výstava Wenceslaus Hollar Bohemus  Řeč jehly a rydlaSoučástí jsou kolekce rytin z fondů Jiřího Karáska ze Lvovic, Jarmila Krecara z Růžokvětu a Arna Sáňky, mezi kterými se nachází široký okruh témat, náměty městských vedut, krajin, žánrových výjevů, portrétů, karikatur či mytologických, historických i politických událostí a map.

Virtuální prohlídka

Moravská Galerie

Moravská Galerie přesunula program do online platformy. Na Facebooku a na stránkách najdete aktuální on-line informace, které se budou týkat sbírek a výtvarného umění a dění obecně.

On-line sbírky

Všechny předměty, které má Moravská galerie ve svých sbírkách, jsou dostupné v databázi

Videa  

Chcete-li si připomenout nějakou vernisáž nebo poslechnout rozhovor s umělcem, mrkněte na náš YouTube kanál.

Artotéka

Artotéka vám bude na dálku nabízet krátké svěží rozhovory s umělci, případně pracovní listy ke stažení. 

Pro děti

O vaše oblíbené pravidelné programy nepřijdete! Ve středu anglický program o knížkách A proč? Book club,  ve čtvrtek Barevná dopoledne a Sobotní ateliéry, které pro vás nachystáme do snadné domácí on-line formy

 

Facebook

Web
Galerie hlavního města Prahy

Galerie hlavního města Prahy je jednou z nejvýznamnějších galerií v České republice, která se ve své výstavní činnosti zaměřuje zejména na moderní a současné umění. Shromažďuje, ochraňuje a odborně zpracovává umělecké sbírky hlavního města Prahy. V současné době GHMP vystavuje v sedmi objektech: v Domě U Kamenného zvonu, v Městské knihovně – 2. patro, v Colloredo-Mansfeldském paláci, v Domě fotografie, v Bílkově vile, v Zámku Troja a v Domě Františka Bílka v Chýnově.

Virtuální prohlídka výstav 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Místo konání:
Datum:

Od: 12.3.2020
Do: 30.5.2020

Organizátor:

Datum: 12.3.2020 10:24:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala