Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.8.2016 - 31.8.2016

Czech Film Week 2016

Již sedmý ročník přehlídky českých filmů se letos, kromě úvodního snímku, zaměří na debutové filmy mladých režisérů. Izraelští diváci budou mít v pěti městech možnost shlédnout celovečerní hrané filmy Kobry a užovky, Domácí péče, Schmitke, Laputa, Nenasytná Tiffany a Polednice. Doplní je dokumentární film Koudelka fotí Svatou zemi. ČC Tel Aviv rovněž zajistilo účast čtyř hostů: herci Lucie Žáčková a David Máj, režisér Slávek Horák a producent Tomáš Vach.


PROGRAM

 

 

 

 

 

 

Kompletní program festivalu:

 Vstupenky k dostání v cinematékách

 

 

 

KOBRY A UŽOVKY

Tel Aviv > 15.8. > 21:00
Jerusalem > 17.8. > 20:00
Haifa > 16.8. > 19:00
Holon > 16.8. > 20:30
Herzliya > 18.8. > 20:30


Drama / Komedie
Česko, 2015, 111 min

Hosté: Lucie Žáčková, David Máj

Užovka (Matěj Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpověděné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že by Užovka mohl být už konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole. (Falcon)

 

Režie: Jan Prušinovský
Scénář: Jaroslav Žváček
Kamera: Petr Koblovský
Hrají: Matěj Hádek, Kryštof Hádek, Jan Hájek, Lucie Žáčková, David Máj, Lucie Polišenská, Věra Kubánková, Jana Šulcová, Jan Vápeník, Martin Bonhard, Thomas Zielinski, Pavel Tesař, Ivana Lokajová, Adrian Gabaj, Tobiáš Rímský, Ondřej Nosálek, Jiří Čermák, Marie Jansová, Pavel Dušák, Veronika Řeháková, Vasil Fridrich, Jiří Kovář, Roman Bartoš, Jiřina Zimová, Jana Musilová

 

Více na csfd.cz.

 

DOMÁCÍ PÉČE

Tel Aviv > 16.8. > 21:00
Jerusalem > 22.8. > 20:00
Haifa > 21.8. > 21:00
Holon > 23.8. > 20:30
Herzliya > 19.8. > 21:30


Komedie / Drama
Česko, 2015, 92 min

Host: Slávek Horák, režisér a producent filmu

Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů (Tatiana Vilhelmová) a její esoterické mentorce (Zuzana Krónerová) začíná objevovat svět alternativního léčení a díky němu snad i sebe samu... To vše k velké nelibosti manžela Ladi (Bolek Polívka), který na tyhle "hňupoviny" nevěří. Vlasta tak musí bojovat nejen se svojí nemocí, ale i s Laďovým zdravým moravským "rozumem". Komedie a drama se proplétají, když si Vlasta poprvé v životě začíná uvědomovat, že taky ona potřebuje péči... (A-Company CZ)

 

Režie: Slávek Horák
Scénář: Slávek Horák
Kamera: Jan Šťastný
Hrají: Alena Mihulová, Bolek Polívka, Tatiana Vilhelmová, Zuzana Kronerová, Sara Venclovská, Slávek Horák, Jan Gogola st., Mikuláš Křen, Rostislav Marek, Helena Čermáková, Pavel Leicman, Radoslav Šopík, Jan Leflík, Ivan Řehák, Ján Hrmo, Marián Mitaš

 

Více na csfd.cz.

 

SCHMITKE

Tel Aviv > 25.8. > 21:00
Jerusalem > 29.8. > 19:00
Haifa > 28.8. > 19:00
Holon > 30.8. > 18:00
Herzliya > 27.8. > 18:00


Komedie
Česko / Německo, 2014, 94 min

Host: Tomáš Vach, producent

Mysteriózní detektivka o pátrání po chuti do života na vrcholcích Krušných hor.

Poslyšte příběh muže, který dlouho seděl doma a bál se vyjít ven, aby se neztratil v hrozivém, temném lese. Jednoho dne však vyšel ven a ztratil se v hrozivém, temném lese...“ (stará krušnohorská legenda)

Julius Schmitke je postarší konstruktér, jehož osamělý život se skládá hlavně z nevzrušivé práce, ukecaného mladého kolegy a občasného zvláštního vábení lesního porostu. Když je jednoho dne pověřen opravou nevysvětlitelně skřípající staré turbíny, kterou kdysi navrhl, není z výletu na českou stranu Krušných hor příliš nadšen. Podivný kraj hlubokých lesů, zchátralých dolů a neméně podivných lidí v něm mnoho důvěry nevyvolá, ale když se mu přes noc záhadně ztratí kolega, musí i Schmitke vstoupit mezi mlhou zahalené stromy. (2media.cz)


Režie: Štěpán Altrichter
Scénář: Jan Fusek, Tomáš Končinský, Štěpán Altrichter
Podle povídky: Tomáš Končinský
Kamera: Cristian Pîrjol
Hudba: Johannes Repka
Hrají: Peter Kurth, Helena Dvořáková, Jakub Žáček, Petr Vršek, Lana Cooper, Stephan Grossmann, Vladimír Škultéty, Johann Jürgens

 

Více na csfd.cz.

 

POLEDNICE

Tel Aviv > 21.8. > 21:00
Jerusalem > 23.8. > 21:00
Haifa > 25.8. > 21:00
Holon > 25.8. > 20:30
Herzliya > 31.8. > 20:30


Horor / Drama / Mysteriózní / Psychologický
Česko, 2016, 90 min

Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a postupně vysilované boji s nekonečnými úředními stereotypy, se postupně začínají spřádat sítě prokletí. Podaří se Elišce zachránit sebe i dceru před mysteriózním zlem dřív, než ji zcela ovládne stín Polednice, anebo vlastní šílenství? (Falcon)


Režie: Jiří Sádek
Scénář: Michal Samir
Kamera: Alexander Šurkala
Hudba: Ben Corrigan
Hrají: Aňa Geislerová, Karolína Lipowská, Daniela Kolářová, Zdeněk Mucha, Jiří Štrébl, Marie Ludvíková, Tomáš Bambušek, Halka Třešňáková

 

 Více na csfd.cz.

 

NENASYTNÁ TIFFANY

Tel Aviv > 18.8. > 22:00
Jerusalem > 21.8. > 21:30
Haifa > 19.8. > 16:30
Holon > 24.8. > 20:30


Komedie / Horor / Sci-Fi
Česko, 2015, 80 min

Pepa (Leoš Noha) tráví většinu času vysedáváním po hospodách. Aby si vydělal na skromné živobytí, vykrádá chaty a ukradené předměty prodává v zastavárně. Při jednom ze svých lupičských výpadů je málem chycen při činu a během následného útěku náhodou objeví starou videokameru. Ta skrývá záznam, který odhaluje cestu k netušenému pokladu. Pepa je ohromen a okamžitě po něm zatouží. Brzy však pochopí, že aby ho získal celý, nebude muset podstoupit jen dlouhé hodiny kopání. Cena bude mnohonásobně vyšší… (A-Company CZ)

 

Režie: Andy Fehu
Scénář: Andy Fehu
Kamera: Jakub Ševčík
Hudba: Mojmír Měchura
Hrají: Leoš Noha, Jiří Panzner, Pjeer van Eck, Petr Čtvrtníček

 

Více na csfd.cz.

 

LAPUTA

Tel Aviv > 22.8. > 21:00
Jerusalem > 24.8. > 21:30
Haifa > 20.8. > 19:00
Holon > 31.8. > 20:30
Herzliya > 26.8. > 21:30


Drama
Česko, 2015, 93 min

Co s životem na ostrově, kterému hrozí záchrana?
Johanka (Tereza Voříšková) je majitelkou kavárny s názvem Laputa, která - jako stejnojmenný létající ostrov z knihy Gulliverovy cesty - je jejím ostrovem. Bude jí stačit k pocitu úplnosti a štěstí? Johanka zkoumá, co si počít v bezbřehém prostoru dospělého života, na jehož začátku se ocitla. Rodina jí příliš nepomáhá, kavárenští hosté přicházejí každý s nějakou svou potřebou a nějakým svým sobectvím - jejich postavy mají být obrazem generace. (Česká televize)

 

Režie: Jakub Šmíd
Scénář: Lucie Bokšteflová
Kamera: Vidu Gunaratna
Hudba: Pavel Kopecký
Hrají: Tereza Voříšková, Igor Orozovič, Alena Bazalová, Marika Šoposká, Petr Stach, Denisa Barešová, Pavel Gajdoš, Ivana Chýlková, Jakub Gottwald, Klára Melíšková, Oldřich Hajlich, Luboš Veselý, Johanna Tesařová, Eduard Šetka, Teodor Šetka

 

Více na csfd.cz.

 

KOUDELKA FOTÍ SVATOU ZEMI

Tel Aviv > 17.8. > 19:00
Jerusalem > 25.8. > 21:15
Haifa > 18.8. > 21:00
Holon > 22.8. > 20:30


Dokumentární
Česko / Izrael / Francie, 2015, 75 min

Čtyřicet let od vzniku ikonických snímků ruské invaze Prahy přijíždí sedmdesátiletý český fotograf, Josef Koudelka, do Svaté země. Píše se rok 2008 a uznávaný umělec podruhé v životě fotografuje ozbrojený konflikt. Tentokrát v Izraeli a Palestině. Film KOUDELKA: Shooting Holy Land je intimním a neopakovatelným svědectvím fotografova tvůrčího procesu, které po dobu pěti let natáčel jeho izraelský asistent Gilad Baram. (oficiální text distributora)

Dokumentární film o Josefu Koudelkovi v Izraeli vznikl během jeho pobytu zde v rámci projektu This Place. Fotografie byly součástí rozsáhlé výstavy, která byla k vidění v Praze v DOXu a v Telavivském muzeu umění. Dokument měl letos v květnu izraelskou premiéru na festivalu DocAviv.

 

Režie: Gilad Baram

 

Více na csfd.cz.
http://www.koudelka-film.com

 

 

Speciální poděkování / generální partner

 

 

 

Místo konání:
Cinematéky: Tel Aviv, Jeruzalém, Haifa, Holon, Herzliya
Datum:

Od: 15.8.2016
Do: 31.8.2016

Organizátor:

České centrum

Datum: 4.9.2015 11:16:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala