Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.8.2017 20:30 - 6.9.2017 19:00

Czech Film Week 2017

Opět je tu srpen a s ním přichází naše každoroční festival Czech Film Week.

ČC Tel Aviv pravidelně představuje izraelskému publiku práce mladých talentovaných režisérů a producentů. V letošním roce uvádí tři tituly od filmového producenta Jana Macoly, který bude rovněž festivalovým hostem. Festival zahájí film Nikdy nejsme sami. Jedná se o temnější drama s prvky černého humoru z dílny režiséra Petra Václava, které se stalo senzací na letošním Berlinále. Promítat se bude rovněž další Václavův film Cesta ven. Třetím filmem je dokument Takový normální autistický film, který vrací víru v lidskost a zároveň rozvolní hranice vnímání "co je normální". Film je citlivým pohledem do světa autistických dětí, který s laskavým humorem zachytil režisér Míra Janek a zaslouženě získal cenu České filmové akademie za nejlepší dokumentární film.

Rodinný film režiséra Olmo Omerzu procestoval filmový svět a získal rovněž řadu ocenění. Pravdivý příběh ženy, která v roce 1973 záměrně najela vozem do kolemjdoucích popisuje film Já, Olga Hepnarová. V izraelském kontextu film získává nový rozměr, proto byl po projekci na Haifském filmovém festivalu zařazen i do naší filmové přehlídky.

S blížícím se podpisem filmové koprodukční smlouvy mezi Českou republikou a Izraelem v rámci festivalu zahrnujeme i projekci koprodukčního filmu Smrtihlav inspirovaného skutečnou událostí atentátu na architekta "konečného řešení" Reinharda Heydricha v Praze v roce 1942. Období 2. světové války zachycuje také dokumentární film Zkáza krásou, který vypráví příběh hvězdy československého filmového plátna Lídy Bárové, neblaze proslulé rovněž její milostnou aférou s říšským ministrem propagandy Josefem Goeblesem.

České centrum Tel Aviv dlouhodobě spolupracuje s Mezinárodním festivalem loutkového divadla, který si v letošním roce připomněl dílo Karla Zemana a jeho fantastický svět animace. Ten inspiroval filmaře jako je Terry Gillliam, Tom Burton nebo Steven Spielberg. Není proto divu, že i během filmového festivalu chce ČC Tel Aviv ve spolupráci s Muzeem Karla Zemana složit poklonu tomuto géniovi české kinematografie a bude promítat pečlivě restaurovaný film Baron Prášil, který si jistě získá diváky jedinečnou kombinací hraného a animovaného filmu a filmovými efekty z doby před nástupem počítačové technologie.

Věříme, že výběr filmů je dostatečně široký, aby si v něm každý divák našel to své a přejeme všem příjemnou podívanou.

 

Program ke stažení:

 

Partneři:

Místo konání:

Cinematéky: Tel Aviv, Jerusalem, Haifa, Holon, Herzliya

Datum:

Od: 21.8.2017 20:30
Do: 6.9.2017 19:00

Organizátor:

České centrum

Datum: 14.8.2017 15:34:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala