Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.6.2014 - 13.6.2014

The Tap Tap v Izraeli

Hudební těleso The Tap Tap chystá turné tentokrát do Izraele, kde zahájí jeruzalémský festival Tzamid, jež je zaměřen na lidi s postižením a zvláštními potřebami. Rovněž zahrají pro arabské publikum v Jerusalémské čtvrti A-Tur. Partneři: Magistrát hl. města Jeruzaléma, Magistrát hl. města Prahy, ČSA

Úspěšná kapela The Tap Tap zahájí jeruzalémský festival Tzamid slavnostním koncertem v sále Jeruzalémského divadla pro 800 diváků. Festival Tzamid je multižánrový festival zaměřený na lidi s postižením a zvláštními potřebami.

Další koncert Tap Tapové odehrají v A Tur pro arabské publikum. O jejich zatím nejvzdálenější a logisticky nejnáročnější cestě vzniká dokumentární film v režii J. Faudy.

Je nám ctí, že tato akce je součástí Roku hudby.

Partneři celé akce:  Magistrát města Jeruzaléma, Magistrát hl. města Prahy, ČSA

 

Kapela The Tap Tap je kapela složená z tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu. Kapelu v roce 1998 založil a dodnes vede Šimon Ornest. The Tap Tap pravidelně vystupuje na českých festivalech (Rock for People, Mezi ploty, Trutnov Open Air Music Festival) a v zahraničí (v roce 2012 na LOH v Londýně, dále také v Moskvě a v předchozích letech v Madridu, Varšavě, Bruselu). Mezi poslední velké úspěchy kapely patří například vystoupení na Pražském jaru, uspořádání 1. ročníku festivalu Pojď dál nebo nevídané charitativní akce (paralelně konaných koncertů v Praze, Brně a Ostravě) – Koncertu proti konci světa. Dále také již třetí ročník Mikulášské v Opeře, která byla také vysílaná v přímém přenosu na ČT2 a ČRo2.

V současné době The Tap Tap chystá turné spojené s výstavou černého humoru na téma handicapovaní a další zahraniční cestu, tentokrát do Izraele. Mimo to The Tap Tap pokračuje v rozvoji multifunkčního bezbariérového vzdělávacího centra – STUDEO.

 

 

 

Místo konání:
Jerusalem Theatre-Henry Crown Auditorium
Datum:

Od: 10.6.2014
Do: 13.6.2014

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala