Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.5.2019

Electrovision - Oslava Dne Evropy

Delegace EU v Izraeli ve spolupráci s členskými státy EU a městem Tel Aviv-Yafo společně s Českým centrem Tel Aviv oslaví Den Evropy v „Eurovision Village“ v parku Charles Clore.

Hlavní událostí  pod názvem „Electro-vision“, bude sestava současných evropských umělců  elektronické hudby a DJů, kteří vystoupí živě  pod širým nebem pro tisíce lidí na louce v Charlese Clore Parku, s výhledem na krásné pláže a moře v Tel Avivu. 
 
Hudební téma se soustředí především na elektronické žánry, jako je house music, tropical, balearic, disco a dalším, ideálním vibracím patřící k začátkům léta.  Vystoupí umělci z různých evropských zemí těch nejvýznamnějších jmen světové scény elektronické hudby, ale i méně známí, nadějní talenti. Někteří, kteří dříve hráli v Tel Avivu a jsou místním publikem milováni vystoupí společně s novými umělci, kteří určitě také ohromí. Českou republiku reprezentuje rapperka Hellwana. 

Výrazných rapperek na české hudební scéně moc není, Hellwana je ale rozhodně víc než jen statistickou posilou jednoho segmentu. Do poněkud zatuchlého rybníčku českého rapu – a zároveň celého českého popu – přináší svěží vítr, ženskou optiku i vlivy toho nejsoučasnějšího zvuku londýnských ulic. Ostatně v Británii trávila dětství a angličtina je jejím druhým mateřským jazykem.

Kurátorkou akce bude Tom Koren, místní Djka, hudební publicistka deníku Haaretz a bývalá managerka prestižích festivalů a koncertů pod širým nebem (např. Radiohead, Tame Impala, Brian Wilson, Thundercat, Meteor Festival a mnoho dalších). Pomáhat jí bude Ofir Toker, také místní DJ a prominentní postava nočního života, který vedl velmi úspěšnou News party, která měla za cíl organizaci slavných mezinárodních projektů, jako je Nicolas Jaar, Dixon, Tale of Us a mnoho dalších.

 

 

Partneři akce:

            

 

 

 

Místo konání:

Charles Clore Park, Kaufmann St., Tel Aviv-Yafo 68012

Datum:

15.5.2019

Organizátor:

České centrum

Datum: 15.5.2019 20:07:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala