Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.3.2018 17:00 - 19:00

Jiří Menzel - Komedie není legrace na festivalu EPOS

Promítání dokumentárního filmu o českém režisérovi Jiřím Menzelovi na Mezinárodním festivalu uměleckých filmů EPOS v Tel Avivu.

 

Narozen v r. 1938, Jiří Menzel vzbudil mezinárodní pozornost, když získal Oskara za nejlepší zahraniční film za svůj první snímek “Ostře sledované vlaky”. Jeho příští film “Skřivánci na niti” byl československou vládou zakázán a promítán až v r. 1990 po pádu komunistického režimu. Jako představitel nové vlny J. Menzel zůstal ve své zemi a dále točil filmy v mezích možností kritizující vládu. Za využití archivních záběrů film vypráví Menzelův příběh a jeho díla, které podléhalo přísné cenzuře vlády. Milos Forman, Ken Loach, Emir Kusturica a další hovoří o vlivu tohoto režiséra, který dokázal se usmívat, být optimistický, přežít, vytvářet a uspět, byť jeho vláda dělala vše pro to, aby mu v tom zabránila.

EPOS International Art Film Festival is the first Israeli film festival solely dedicated to the intersections between the arts and cinema. The festival is held annually at Tel Aviv Museum of Art. Additional screenings of selected films will take place in several venues: cinematheques, museums and other cultural institutions in Israel. Epos 9 will feature Israeli and international films, along with workshops, special performances, exhibitions, competitions, lectures and meetings with artists from around the world – guests of the festival.

Místo konání:

Tel Aviv Museum of Art – Recanati Hall

Datum:

15.3.2018 17:00 - 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 6.3.2018 17:20:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala