Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.1.2015 20:30 - 22:30

Hudba českých skladatelů pro flétnu, housle a cembalo

Koncert v podání Any Domančićové, Evgenie Epshteinové a Mariny Minkinové představí hudbu českých skladatelů pro flétnu, housle a cembalo. Vedle Karla Stamice zazní v jeho průběhu i ukázky z díla Bohuslava Martinů a Viktora Kalabise. Skladby posledně jmenovaného, které věnoval své ženě, uznávané cembalistce Zuzaně Růžičkové, budou v Izraeli uvedeny vůbec poprvé. Partneři: Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu, Nadační fond Viktora Kalabise a Zuzany Růžičkové.

Ana Domančićová, flétna (Chorvatsko)

Evgenia Epshteinová, housle (Chorvatsko - Izrael) 

Marina Minkinová, cembalo (Izrael)

 Ana Domančić je profesorkou hry na flétnu a komorní hudby na Akademii umění na univerzitě ve Splitu; je také autorkou první vysokoškolské učebnice hry na flétnu v Chorvatsku. Jako sólistka účinkovala v USA, Německu, Itálii, Francii a Chorvatsku.

 

 

 

 

 

 


 Evgenia Epshein je profesorkou hry na housle na Akademii umění na univerzitě ve Splitu. Je také spoluzakladatelkou Aviv String kvarteta, v jehož obsazení hraje druhé housle. Jako členka kvarteta vystupovala ve slavných koncertních sálech, jako Carnegie Hall, Lincolnovo a Kennedyho centrum, Tonhalle Curych, Mozarteum v Salzburku či Opera House v Sydney. Hraje na housle, které v 17. století vyrobil Francesco Ruggeri.


 

 

 

 

 

 

Marina Minkin pravidelně vystupuje a nahrává jako sólistka i jako členka Phoenix Ensemble, Spectrum Ensemble a izraelského Ensemble 21. Od roku 2009 působí jako umělecká ředitelka festivalu Yehiam Renaissance v západní části Galiley. V současné době vyučuje hru na cembalo a barokní hudbu na Levinsky College School of Music Education, na izraelské konzervatoři v Tel Avivu a na Jezreel Valley Center for the Arts.


 

 

 

 

 

 

 

 Akci podpořil Nadační fond Viktora Kalabise a Zuzany Růžičkové. 

 

Místo konání:

Felicja Blumental Music Center, 26 Bialik St., Tel Aviv

Datum:

24.1.2015 20:30 - 22:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 16.3.2015 0:43:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala