Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.5.2013 - 5.5.2013

České kapely na hudebním festivalu Yaarot Menashe

Vystoupení hudebních skupin Fast Food Orchestra a NiceLand na festivalu Yaarot Menashe 1.-5.5.2013.

 

 České hudební skupiny Fast Food Orchestra a NiceLand vystoupí ve dnech 3. a 4.5.2013 na hudebním festivalu Yaarot Menashe.

1.5.2013: Doug n Tony, Netanya

2.5.2013: Rotschild 12, Tel Aviv

3.-4.5.2013: Yaarot Menashe

4.5.2013: Yellow Submarine, Jerusalem (with Los Caparos from Israel)

 

 

Kapela Fast Food orchestra se zformovala v letech 1994-96 a od roku 1998 začala aktivně vystupovat po klubech. V roce 2000 kapela vydává své debutové album s názvem „Fugison party“ (Emergency records) a o dva roky později vychází stylově mnohem vyhraněnější deska „Lastfood“ (Jahquita records).

V roce 2004 vychází třetí album s názvem „Mangrooves“ (37 surfers/Megalith records), které je oproti dvěma předešlým obohacena o hlas v současné době více méně stálého hosta, toastera Dr. Karyho.

V roce 2008 Fast Food Orchestra vydávají zatím poslední desku „Urban Menu“ (Megalith records), na které je znát posun k větší stylové rozmanitosti a obohacení zvuku kapely o prvky reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip-hopu, popu nebo breakbeatu. Tato deska vychází i v USA a Japonsku.

Fast Food za více než deset let aktivního vystupování se svým repertoárem objeli téměř celou Českou republiku a opakovaně se také objevili na pódiích zahraničních klubů a festivalů. Ku příležitosti vydání své poslední desky odjela kapela na čtrnácti koncertní turné do Brazílie a po boku amerických The Toasters také na koncertní šňůru po Evropě. Na podiích se během svého působení objevili po boku kapel jako The Toasters, Pilfers, Hotknives, Panteon Rococo, Slackers, Selecter, The Skatalites nebo Ska-P.

 

 

NiceLand je česká hudební skupina , která byla založena v roce 2006 v Praze. Hudební styl skupiny je v duchu britského soundu s prvky folku, popu i rocku. V současnosti zasahuje i do žánrů ambient a electro. Hlas frontmana Michala Motyčky dodává písním emotivní nádech.

Skupina na sebe upozornila v roce 2007 v autorské soutěži hudebních talentů Coca Cola Popstar, ve které zvítězil tehdy ještě jako sólový interpret Michal Motyčka. O rok později natočili první album Little Black Book v produkci Yardy Helešice (ex-Support Lesbiens, dvojnásobný držitel cen České hudební akademie). Nahrávka kombinující britský sound s prvky folku, popu i rocku doplněná o hlas jim tehdy vynesla třikrát cenu Objev roku (TV Óčko, anketa Žebřík, Musicserver.cz), a několik dalších nominací na řadu cen, mnoho týdnů v předních hitparádách a redakce Musicserver.cz píseň Come on označila za nejlepší skladbu roku. Druhý singl Lost in Encrytion bodující sedm týdnů v hitparádě rádia Expres zazněl ve filmu Ocas ještěrky, pro který skupina nahrála ještě jednu skladbu s názvem Where a Light Comes From. Ta vyšla i na kompilaci Dej si bacha! vydané v rámci benefičního projektu Art for Life zaměřeného na boj proti HIV a AIDS. Od roku 2008 skupina hraje v této sestavě: frotman Michal Motyčka, kytarista Tomáš Koula (ex-The Bliss, producent Prague Conspiracy, Pipes and Pints aj.) baskytarista Přemek Černík (promotér - Mighty Sounds, Sonisphere,) a bubeník Michal Budinský (ex-The Bliss, freelance fotograf/střihač/kameraman). V říjnu roku 2010 vydali v pořadí druhou desku s názvem God Has Her Ways. Na albu tentokrát spolupracovali všichni členové, novinka je tedy zásadním žánrovým odklonem od desky Little Black Book a charakterově se podstatně liší. Kromě kytarových skladeb se deska dostala i do ambientu a electro.

Nové album produkoval bývalý člen hudební skupiny Sunshine Amák Golden a kromě něho se na desce produkčně podíleli také zpěvák Sunshine - Kay Buriánek a kytarista The Prostitutes - Martin Přikryl. Ve skladbě 'Laugh All You Want hostoval frontman skupiny Sunflower Caravan - Andy Čermák, který je zároveň spoluautorem. Do dvou písní nahráli smyčce i členové České filharmonie. Novinku vydala skupina na vlastní náklady, s distribuční podporou vydavatelství Championship Music.

Jako první singl byla vybrána píseň I Won´t Give In, která v hudební anketě Žebřík 2010 získala druhé místo v kategorii Skladba roku. Klip k songu Sleep At Night, jenž se natáčel v Los Angeles pod dohledem americké režisérky Niko Sonnberger, bodoval pět týdnů v hitparádě Medúza a vysloužil si tak postup do Zlaté Medúzy.

Skupina objíždí přední České festivaly, ze kterých natáčí materiál pro další videoklip ke skladbě We Know Better.

V lednu 2012 oznamují členové Tomáš Koula a Michal Budinský odchod ze sestavy a zbývající členové hledají nové spoluhráče k přípravě třetího alba.

 

  

Místo konání:
Datum:

Od: 1.5.2013
Do: 5.5.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 14.3.2013 16:33:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala