Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.7.2019 - 25.7.2019

Mezinárodní Festival Fringe v Beer-Shevě

Mezinárodní festival Fringe je jednou z největších kulturních událostí na jihu Izraele. Festival každoročně přináší výběr toho nejlepšího z hudební, divadelní a taneční scény nejenom pro dospělé ale i pro děti. České Centrum spolu s Fysioart přinese interaktivní představení pro děti Poutníci po hvězdách.

 

POUTNÍCI PO HVĚZDÁCH  

interaktivní představení pro děti 3+ a divadelní dílny

Poutníci po hvězdách je interaktivní divadelní představení pro všechny malé i starší diváky, kteří se nebojí vydat za svým snem, přátelstvím a dobrodružstvím.

Co si přeješ, když vidíš spadnout hvězdu?

Abychom ji šli společně hledat.  

Dobrodružný příběh pro všechny malé i velké děti a jejich (pra)rodiče o nelehké cestě za svými sny. Poutníky po hvězdách jsou všichni ti, kdo našli odvahu a nebojí se putovat i navzdory překážkám vstříc přáním. Interaktivní divadelní představení vypráví o síle přátelství a touze najít své místo na zemi.

Kde je tvé nejoblíbenější místo na zemi? Vydej se s námi na tajuplnou cestu, na níž nikdo není sám. Představ si lesní pěšinku, skalní stezku, chodník zapadaný podzimním listím, nebo mořský útes i tůňku v kapradí, městskou ulici, pak náves, také rozbouřený oceán a nekonečnou poušť, ale i ranní rozbřesk na vyhlídce, či ztichlou noční krajinu. Máš sen a neznáš k němu cestu? Poutníci možná ví. Obuj boty, přišel čas.

 

 

 

 

 

 

Autor a režie: Hana Strejčková

Divadelní autorka, dramaturgyně a režisérka, performerka a loutkářka, lektorka divadelních disciplín a metody Jacques Lecoq, publicistka a spisovatelka, art terapeutka v sociálních službách. Studovala na Mezinárodní divadelní škole Jacques Lecoq v Paříži, na téže škole zároveň získala diplom z oboru scénografie v Laboratoire d´Etudes du Mouvement. V roce 2002 absolvovala katedru činoherního divadla obor dramaturgie-režie na Akademii Múzických Umění v Praze. Stála u zrodu česko-francouzského Divadla na voru, prošla tréninkem pro commedii dell´arte u Teatro Punto v Amsterdamu,  kurzy Dance & Handicap u Stopgap Dance Company v UK, ad. Dlouhodobě žila, studovala a pracovala v Rusku, Francii, Velké Británii, dodnes vede dílny a masterclassy o sociálním umění zejména ve střední Evropě a Rusku. V tvorbě se věnuje nejvíce pohybovému a tanečnímu divadlu, autorskému divadlu předmětů, performanci a práci se specifickými skupinami, jako jsou senioři a děti v pěstounské péči. Hluboce se věnuje divadlu reminiscence (www.memofestival.cz). Ze stěžejních projektů to jsou: Mezi námi, Tři židle, Sestry, Od Madlenky k Madle, Hotel na rohu, M.B. Ano chci i když ne, 1+1=2-1. Vydala dvě knihy: Už běžím domů a 222 a 2 příběhy 20. století. Je spoluzakladatelkou FysioART a členkou mezinárodního souboru 104Interantionale.

Hrají: Eva Stará, Karolína Křížková, Andrea Vykysalá Benková, Anna Strejčková, Andrej Lyga, Filip Novák, Hana Strejčková a Anna Strejčková

Web: www.hanastrejckova.cz 

Více na: www.fysioart.cz nebo www.poutnici-po-hvezdach.webnode.cz

Ukázka představení

Festival Fringe

 

Kdy: 24.07. 2019 v 16:30

Kde: Youth Center, Herzl st.12, Beer Sheva ( חניון מרכז צעירים במה 1 )

 

Partneři akce

 

 

Místo konání:
Beer Sheva
Datum:

Od: 23.7.2019
Do: 25.7.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 25.7.2019 10:25:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala