Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.3.2015 14:00 - 0:00

Jiří Slíva na Shenkaru

Výtvarník Jiří Slíva představí svou tvorbu na Shenkar College v Ramat Ganu. Kromě výstavy jeho tisků je pro návštěvníky připraven také odborný workshop. Partneři: Shenkar College of Engineering, Design and Art.

Jiří Slíva (*1947) po ukončení studia na VŠE pracoval 8 let jako sociolog a futurolog. Od roku 1979 je karikaturistou, ilustrátorem a grafikem ve svobodném povolání. Ilustroval více než 150 knih, publikoval 15 knih kresleného humoru v Československu a později České republice, Německu, Francii, Švýcarsku a v USA. Kreslil pro Die Zeit, Die Welt, Stern, Wall Street Journal, New York Times, Feinschmecker, Los Angeles Times, Playboy, Le Monde Diplomatique ad. Byl mnohokrát oceněn na mezinárodních festivalech kresleného humoru. Od roku 1981 se věnuje též technice barevné litografie a od roku 1994 i technice leptu. Samostatné výstavy měl mj. v Praze, Bratislavě, Karlových Varech, Olomouci, Curychu, Luganu, Lucernu, Budapešti, Sofii, Varšavě, Mnichově, Hamburku, Berlíně, Bruselu, Salcburku, Amsterodamu, Utrechtu, Římě, Antverpách, Havaně, Milánu, Paříži, New Yorku, Řezně, Moskvě, Ottawě, Tel Avivu, Lucemburku a Nikósii.

Ve své tvorbě velmi často ztvárňuje významné postavy vědy a kultury. K jeho oblíbencům patří mj. i Albert Einstein, Sigmund Freud a především Franz Kafka. Další velké téma pro něj přestavuje jazz a jazzoví hudebníci, které již léta obdivuje, a jazzové kluby, které na svých cestách po světě navštívil. Nejpočetnější kolekce jeho tisků je pak věnována kavárnám a světu kávy a vína.

Workshop bude probíhat v angličtině. 

Místo konání:
The Shenkar College, Yeda 8, Raman-Gan
Datum:

15.3.2015 14:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum

Datum: 11.3.2015 7:27:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala