Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.10.2018 - 24.10.2018

Kabaret Velázquez

Ve dnech 23.10 a 24.10 divadlo Habima uvede české divadelní představení, Kabaret Velázquez. Organizátorem akce je České Centrum Tel Aviv ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Tel Aviv.

"Originální, nápadité, inteligentní a zábavné představení."

Adriana Světlíková, ředitelka kulturního networku Nová síť a festivalu Malá inventura

 

Jedná se o výtvarně, divadelně - taneční projekt se živou hudbou, který pohybem, tancem a silnými obrazy stimuluje a provokuje fantazii diváka. Dílo je volně inspirováno obrazy španělského malíře Diega Velázqueze. Originalita projektu spočívá v tom, že propojuje zralé a zkušené performerky odlišných žánrů: choreografku a tanečnici barokních projektů, performerku a režisérku fyzického divadla, tanečnici a performerku současného tance a vynikající hráčku na viola da gambu, s velice originálním a osobitým pojetím obrazového divadla Jana Komárka, který se v tomto oboru pohybuje jako režiser a světelný designér už mnoho let a jehož práce byly oceněny jak v zahraničí, tak v ČR.

 

Koncept, režie, světelný a zvukový design: Jan Komárek

Hudba: Rainer Wiens

Viola da gamba: Nima Ben David

Účinkující: Irina Andreeva, Andrea Miltnerová, Patricie Poráková

Kostýmy, operátorka opon: Lenka Kucháreková

Produkce: AM&C
Fotograf: Kryštof Kalina

 

Představení vzníklo díky finanční podpoře Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR, Městské části Prahy 1 a Divadla Archa.

trailer:

"Jako divák máte pocit, že jste se s Kabaretem Velázquez přenesli do jiného světa, do říše snů a jiné reality, kde některé představy zneklidňují, až děsí, a jiné naopak lahodí oku a ukolébávají vaše smysly. S rozkrýváním jednotlivých vrstev opon se propadáte do hlubin nevědomí a necháváte výjevy na sebe působit."

Daniela Machová, Taneční aktuality

 

Partneři:

Místo konání:

Habima Theater, Tarsat Ave 2, Tel Aviv-Yafo

Datum:

Od: 23.10.2018
Do: 24.10.2018

Organizátor:

České centrum

Datum: 24.8.2018 11:46:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala