Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.3.2017 - 20.3.2017

Karamazovi Petra Zelenky

Speciální projekce filmu Petra Zelenky Karamazovi ve spolupráci s telavivskou a jeruzalémskou cinematékou a Velvyslanectvím České republiky. Film uvede přestavitelka Grušenky, Lenka Krobotová, která rovněž zodpoví dotazy publika a podělí se o zákulisní příběhy z natáčení.

 

9.3. od  21:00 / Cinematéka Tel Aviv / Q&A s herečkou Lenkou Krobotovou
20.3. / Cinematéka Jeruzalém 


 

Do polského Krakova přijíždí pražský divadelní soubor, aby na alternativním festivalu v netradičním prostoru místních oceláren uvedl jevištní adaptaci Dostojevského románu Bratři Karamazovi. Během zkoušky se skutečné drama přelévá z jeviště do reality – do zákulisí, mezi diváky… Režisér Petr Zelenka se ve svém tematicky i formálně výjimečném snímku, oscilujícím mezi fikcí a dokumentem, opírá o úspěšné představení pražského Dejvického divadla.

2008, 100 min / Česky s hebrejskými titulky

Režie: Petr Zelenka
Scénář: Petr Zelenka podle románu Bratři Karamazovi F. M. Dostojevského a divadelní adaptace Evalda Schorma 
Kamera: Alexander Šurkala
Hudba: Jan A.P. Kaczmarek
Střih: Vladimír Barák
Produkce:  Čestmír Kopecký
Výroba: První veřejnoprávní
Hrají: Ivan Trojan, Igor Chmela, Martin Myšička, David Novotný, Radek Holub, Lenka Krobotová, Michaela Badinková

Petr Zelenka (1967, Praha) patří k nejoceňovanějším českým scenáristům a režisérům. Vystudoval dramaturgii a scenáristiku na FAMU (1991) a poté pracoval jako dramaturg Filmového studia Barrandov. Napsal scénář např. ke krátké allenovské hříčce Co všechno chcete vědět o sexu a bojíte se to prožít (1999, r. Jan Hřebejk) a k divácky úspěšné celovečerní komedii Samotáři (2000, r. David Ondříček). V roce 1993 na sebe jako režisér upozornil fiktivním celovečerním dokumentem Visací zámek 1982–2007, na který navázal obdobně koncipovaným snímkem Mňága – Happy End (1996). Následoval vysoce ceněný celovečerní hraný debut Knoflíkáři (1997 – mj. Český lev za nejlepší domácí film roku), Rok ďábla (2002 – Křišťálový glóbus na MFF v Karlových Varech) a adaptace vlastní divadelní hry vyznamenané prestižní Cenou Alfréda Radoka Příběhy obyčejného šílenství (2005).

Místo konání:

Tel Aviv & Jerusalem Cinematheque

Datum:

Od: 9.3.2017
Do: 20.3.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 9.2.2017 15:29:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala