Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.6.2017 22:00 - 23:00

Laser String | David Vrbik v Tederu

Audiovizuální umělec z Prahy David Vrbik, vystoupí v telavivském klubu TEDER se svojí laserovou Strunou. Jedná se o spektakulární aparát na pomezí hudebního nástroje a uměleckého objektu.

Laserová spektakulární struna představuje paprsek světla, který se díky nejnovějším technologickým principům při dotyku chová jako skutečná struna v hudebním nástroji – rozechvěním vytváří zvuk, který následně přirozeně doznívá.

 Audiovizuální umělec David Vrbík začal svou tvůrčí kariéru u hudby. V devadesátých letech komponoval skladby pro taneční divadlo, později se ale začal věnovat i animacím a například programovat jevištní technologii. Je zakládajícím členem taneční skupiny TOW, která oslovila taneční komunitu svým přístupem k technologiím, zejména synchronizací audia, světel a laserových projekcí. V roce 2004 spolu s legendou hiphopové a graffiti scény Vladimírem 518 založil multižánrový projekt SPAM, kde se věnuje výzkumu možností audiovizuálního jazyka. Od té doby má SPAM za sebou několik představení. Dobře ho znají i návštěvníci SIGNALu.

Foto: Pavlina Schultz

PARTNER:

 

 

 

 

 

Místo konání:

TEDER, Derech Yaffo 9, Tel Aviv

Datum:

28.6.2017 22:00 - 23:00

Organizátor:

České centrum

Datum: 26.6.2017 12:36:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala