Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.6.2017 - 24.6.2017

Microbphone na Festivalu Print Screen 2017

Print Screen se v letošním roce zaměří na propojení mezi biologií, uměním a digitální technologií - tématem je "živočišné, rostlinné, minerální". České centrum Tel Aviv představí projekt Microbphone - konceptuální hudební nástroj, který se skládá z mikrobů, obvodových desek a živých hudebních nástrojů.

 

Microbphone: Fermentované zvukové dialogy

V lidském těle je více bakteriálních buněk než našich vlastních. Každý z nás je tedy jakousi chodící symbiózou cizích DNA. Méně se ví, že naši vnitřní mikrobi s námi chtějí komunikovat, často překvapivými způsoby. Microbphone, vyvinutý českými rodáky, pražskou mantracorovou skupinou s litevskými kořeny Alaverdi a výzkumníky z Michiganu a Singapuru, je neobvyklá zvuková interakce lidí, jejich vlastních mikrobů a těch ve fermentovaných potravinách, zachycující zvukovou stopu tělesných projevů tohoto velkého mikrobiálního prolnutí. Přijďte a a ochutnejte fermentované jídlo, přineste si vlastní, chcete-li, zaznamenejte své zvukové interakce a zúčastněte se opravdového multikulturního dialogu – mezi lidmi i mezi kulturami mikrobů. Naučte se sami fermentovat jídlo a užijte si taky nějakou legraci. 

Marek Svoboda

Marek je kytarista, zpěvák a skladatel pražské mantracorové skupiny s litevskými kořeny Alaverdi  a hrál a nahrával s řadou dalších českých umělců včetně Lenky Dusilové, Anety Langerové, Xindla X nebo ILLE. Poslední čtvrté album Alaverdi se příhodně jmenuje In Fermentation a prodává se na ručně vyráběných bukových kuchyňských prkéncích s designem komiksové výtvarnice Toy Box. Marek je kompostista a fermentér a spoluvytvářel další zvláštní workshopy jako například experimentální zaříkání chlebového kvásku k ověření hypotézy doktora Masaru Emota. Pracoval jako ředitel lidskoprávních programů společnosti Člověk v tísni a v současnosti pracuje jako programový ředitel společnosti CEELI Institute, zaměřené na tréningy soudců, vyšetřovatelů a právníků a posilování vlády práva. 

Vojta Kalina

Vojta je nekonvenční dudák. Jeho hudební kariéra začala v jeho punkrockové kapele Pipes and Pints, která intenzivně koncertuje napříč Evropou už 10 let. Vojta používá dudy místo druhé kytaru a vokálů, spíše než jako tradičný folkový nástroj. Příležitostně vystupuje s místními DJs, vytváří nové zvuky a věnuje se experimentálním projektům. Microbphone je pro něj zvláštní příležitost jak posunout limity disco fermentace kupředu.

 

 

 

Místo konání:
Mediatheque Holon
Datum:

Od: 21.6.2017
Do: 24.6.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 16.5.2017 11:04:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala