Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.12.2014 - 9.12.2014

Musici Gaudentes v Izraeli

Hudební soubor Musici Gaudentes ze Základní umělecké školy Jana Hanuše v Praze odehraje společně s Arabsko-židovským orchestrem a orchestrem Mezinárodní školy Walwortha Barboura dva koncerty v Tel Avivu a Even Yehuda. Partneři: Magistrát hl. města Prahy, Arab-Jewish Orchestra, WBAIS, Hudební akademie, Youth and Music Israel, Tel Aviv Cinematheque, Magistrát Tel Aviv Yafo, Úřad kultury a sportu.

Musici Gaudentes při Základní umělecké škole Jana Hanuše v Praze založila v roce 2008 známá učitelka hry na flétnu Veronika Pudláková. Soubor tovří 16 fléten, klarinet, baskytara a klavír.

Kromě pravidelných koncertů v České republice vystupují i často v zahraničí, kde koncertují společně s místními školními a studentskými orchestry. V roce 2011 tak v rámci výměnného koncertu vystoupili v New Yorku, o rok později v San Diegu a v Los Angeles. V listopadu 2013 se zúčastnili hudebního festivalu v Japonsku, který organizoval magistrát města Kjótó.

Svůj první izraelský koncert Musici Gaudentes odehrají spolu s Arabsko-židovským orchestrem pod vedením profesora Taiseera Eliase v Tel Avivu. Těšit se můžete na arabskou dechovku Longa Riad a upravené skladby jako Hine ma tov nebo  Muashah Lamma Bada ad.

Na svůj druhý koncert se soubor přesune do Even Yehuda. V jeho podání, společně s orchestrem místní Mezinárodní školy Walwortha Barboura, opět zazní různorodá hudební směs, např. nová arrange hitu Summer Samba nebo modlitba za mír Adinu.

 

Data a místa koncertů:

PO 8. prosince 2014, 20:00 / Tel Cinematheque, 2 Sprinzak St., Tel Aviv

ÚT 9. prosince 2014, 19:00 / Walworth Barbour American International School Auditorium, 65 Hashomron St., Even Yehuda

 

Místo konání:
Tel Aviv, Even Yehuda
Datum:

Od: 8.12.2014
Do: 9.12.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 31.1.2015 22:01:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala