Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.1.2018 21:00 - 0:00

Never Sol v Beershevě

Pokračování spolupráce dvou zpěvaček a hudebnic Never Sol (CZ) a Flora (IL), která započala na podzim loňského roku během umělecké rezidence Flory v Praze v Petrohradská kolektiv. Never Sol teď přijíždí do Beershevy představit svojí hudební tvorbu na společném koncertě a pokračovat ve studiové práci s Florou.

Silný vztah k písničkářství, spletité akordické postupy, syntetizéry a hlas jsou základními kameny hudby Never Sol. Někdy se skladby stočí do Lynchovských teritorií: plné, silné a tajemné, jindy otevřené a rezervované -  jen hlas a pár pečlivě umístěných instrumentálních barev. Kontrasty, které jsou položeny vedle sebe na stejnou úroveň, epický základ, který jde ruku v ruce s jemností a něžností.

Never Sol (Sára Vondrášková) je absolventkou Jazzové VOŠ Jaroslava Ježka v Praze. Debutové album Under Quit (2013) je výsledkem její dvouleté spolupráce s Janem P. Muchowem (EOST). Album bylo vřele přijato a následně nominováno na několik hudebních cen. V roce 2014 bylo vydáno v reedici celosvětově německým labelem Denovali Records. Never Sol se  zúčastnila prestižní Red Bull Music Academy v Tokyu, složila hudbu pro taneční představení Divočina režisérky Jany Burkiewiczové a mimo jiné vystupuje s elektroakustickým projetkem Tomáše Dvořáka Floex. Momentálně se věnuje nahrávání svého druhého alba.

 

Liron Meshulam, vystupující pod jménem Flora, je skladatelka, písničkářka a multi-instrumentalistka. Zdrojem inspirací je pro ni spletitost lidské duše, tedy lidé a jejich emoce. Flora koncertuje od roku 2012, vystoupila např. Na CMJ Festival v New Yorku, Natural High Five Festival v Tokiu, Rainbow Island Festival v Seoulu či Indie Negev Festival v Izraeli.

Vydala již dvě alba - Happy Today (2010) and Everything is Here (2014) a v září letošního roku vydála třetí. Během svého residenčního pobytu v Petrohradská kolektiv na podzim loňského roku pracovala na nových skladbách a setkala se s místními umělci a započala spolupráci s Never Sol. Společně pak uspořádali několik koncertů po České republice.

Facebook event

Foto: Pavlina Schultz

Místo konání:
Ashan Hazman: Anielewicz 17, Beersheva
Datum:

30.1.2018 21:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 30.1.2018 9:16:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala