Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.1.2017 20:30

Projekt Krajiná / Otherlands

Izraeslká premiéra taneční performance Terezy Hradilkové (CZ), Kláry Alexové (CZ/NL) a Einat Ganz (IL).

 

Tři ženy se vydávají na cestu napříč různými krajinami. Rozhlížejí se do dálek, zaostřují zvlněné kontury a na své cestě vyzývají další ženy, aby se k nim připojily a i ony prozkoumaly podstatu své vlastní vnitřní krajiny.

LÍSTKY ZDE

Koncept, tvorba, interpretace: Klára Alexová (CZ/NL), Einat Ganz (IL), Tereza Hradilková (CZ)
Dramaturgie: Marie Gourdain (FR/CZ)
Zvuková kompozice, scénografie: Yehudit Mizrahi (IL/NL)
Video dokumentace: Marko Bogdanovič (CZ/RS)
Světelný design, video: Patrik Sedlák
Styling: Hanka Poislová
Final outside eye: Ko van den Bosch (NL)
Produkce: Veronika Hladká
Producent: Tanec Praha z.ú., Jakub Hradilek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fotky: Vojtěch Brtnický

 

Tereza Hradilková (CZ)

Studovala konzervatoř Duncan Centre v Praze, později současný tanec a fyzické divadlo na Theaterschool v Amsterdamu. Během studií se seznámila s Einat Ganz a Klárou Alexovou, se kterými spolupracovala na několika projektech. Spolupracovala s choreografy jako je Stefan Dreher, Claude Brumachon, Fabian Chyle, souborem NANOHACH, Divadlem Bratří Formanů či Andreou Miltner. Momentálně žije v Praze, je jednou z vůdčích osobností žižkovského prostoru Studio Truhlárna určeného pro začínající umělecké projekty. Věnuje se současnému tanci, jeho tvorbě, interpretaci a výuce v Čechách a v zahraničí.

 

Einat Ganz (IL)

Absolvovala Theaterschool v Amsterdamu v oboru současného tance a choreografie. Jako tanečnice spolupracovala s choreografy jako Barak Marshall, Shlomit Fundaminski a Saar Magal. V roce 2005 začala pracovat na svých vlastních choreografiích, které byly prezentovány v Izraeli, Nizozemí, České republice, Německu, Slovinsku a Velké Británii. Po návratu z Amsterdamu do Izraele studovala a získala lektorský certifikát na Jeruzalemské akademii hudby a tance. Uplynulých osm let se věnuje výuce současného tance, improvizace, kompozice a repertoáru pro děti a mládež rozdílného věku na různých Izraelských školách. Einat je také členkou improvizační skupiny

 „Lashevet – Lakum“ a spoluzakladatelkou dvou různých uskupení: „Artist cycle“ (community of performance artists in Tel Aviv) a „Improvising together“  (skupina performerů, která zkoumá a praktikuje jevištní improvizaci).

 

Klára Alexová (CZ/NL)

Klára je absolventkou konzervatoře Duncan Centre (2004) a v roce 2009 absolvovala Theaterschool v Amsterdamu v oboru fyzické divadlo. Od té doby působí převážně v Nizozemí. Jako performer spolupracovala se skupinou Dogtroep, NNT pod uměleckým vedením Oly Mafaalani a Ko van den Bosche, Paper ensemble, a tvůrci jako Boukje Schweigman, Jakop Ahlbom, Lotte van den Berg, Davy Pieters a vizuálními umělci Zhana Ivanova, Witte van Hulzen a Sander Breure. Od roku 2015 spolupracuje v České republice na některých projektech se Spitfire company. Počátkem roku 2016 se jako performer podílela na BeSpectACTive! projektu Báry Látalové a Zdeňky Svítekové “Different”. Sama se věnuje také vlastní tvorbě a je také jednou z vůdčích osobností spolku Obnaženi, který organizuje v Chomutově od roku 2003 stejnojmenný festival.

 

 

Česká premiéra: 20. 12. 2016, PONEC - divadlo pro tanec, Praha
Spolufinancováno programem Kreativní Evropa Evropské Unie, Israel Lottery Council For Culture & Arts, Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hl. m. Prahy, Kingdom of the Netherlands, České centrum Tel Aviv.
Partneři: Studio Truhlárna, o.s. Obnaženi

Představení vzniklo v rámci evropského projektu Be SpectACTive! - CapoTrave/Kilowatt Sansepolcro (IT), Bakelit Multi Art Center Budapest (HU), Domino Zagreb (HR), LIFT London (UK), Tanec Praha (CZ), Teatrul National Radu Stanca Sibiu (RO), York Theatre Royal (UK).

Poděkování: Fons van Tienen, Iris Nais
Speciální poděkování: všem ženám, které jsme na naší cestě potkaly a které s námi sdílely své příběhy.

 

 

Místo konání:
Kelim: 2 Yitskhak Nafkha St, Bat Yam, Izrael
Datum:

14.1.2017 20:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 6.1.2017 15:44:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala