Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.12.2013 - 15.12.2013

Čtení příběhů Obyčejného šílenství Petra Zelenky

V polovině prosince pořádá ČC Tel Aviv, ve spolupráci s izraelským národním divadlem Habima, scénická čtení Příběhů obyčejného šílenství Petra Zelenky. Petr Zelenka také povede workshop pro studenty divadelních škol.

Petr (Ivan Trojan) je mladý muž, který už by měl mít život pevně pod kontrolou. Stále se však, a ne vždy vlastní vinou, ocitá ve víru absurdních situací, které vytrvale hatí jeho milostný život i původně slibnou kariéru leteckého dispečera. Z navigační věže spadnul až za volant vysokozdvižného vozíku v letištním překladišti a vztah s milovanou Janou nahradila ponižující pozice voyera za úplatu šmírujícího sousedy, kteří na to potřebují diváky. Ani Petrovi rodiče nejsou úplně standardní. Matka je posedlá dobročinností a balíky s obnošeným šatstvem bombarduje oběti války i živelných katastrof na celém světě. Otec, který kdysi zvučným hlasem namlouval komentáře k socialistickým týdeníkům, se s dojemnou bezradností potácí v nových svobodných časech. Jeden náhodný telefonát a trocha černé magie nezadržitelně rozjíždějí kolotoč komických situací plných absurdity každodenního obyčejného šílenství.

Čtení příběhů Obyčejného šílenství  Petra Zelenky se uskutecni 13.12.2013 v Divadle Habima ( Sderot Tarsat, Tel Aviv ) v 11:00. 

Místo konání:

Divadlo Habima, Sderot Tarsat, Tel Aviv

Datum:

Od: 9.12.2013
Do: 15.12.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 17.11.2013 19:02:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala