Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.11.2013 - 16.11.2013

Taneční skupina VerTeDance

Taneční skupina VerTeDance, která výrazně uspěla na letošním edinburgském festivalu Fringe, se představí izraelskému publiku v Tel Avivu, Jeruzalémě, Holonu a Katsrinu – a na dalších místech, během sites-specific představení.

VerTeDance vyrážejí do Izraele na pozvání ředitele Českého centra v Tel Avivu Lukáše Přibyla.

VerTeDance se v nejbližších dnech vydává za hranice kontinentální Evropy. V listopadu stráví týden v Izraeli, kde uvede duety Found & Lost a Průzor hrdlem. V pondělí 11. listopadu představí duet Průzor hrdlem v Al QudsUniversity College of Music v Jeruzalémě a zúčastní se diskuze s palestinskými studenty. Průzor hrdlem, který figuruje na repertoáru VerteDance již neuvěřitelných 11 let, vzešel z dlouholetého přátelství, které se stalo hlavním zdrojem inspirace.

V Tel Avivu dále VerTeDance uvedou komponovaný večer složený právě z Průzoru hrdlem a Found & Lost, který vznikl ve spolupráci se známou švédskou choreografkou a bývalou tanečnicí DV8 Charlottou Öfverholm.

Fyzický, poetický i humorný duet pro dvě silné ženy budou moci izraelští diváci spatřithned třikrát za sebou – 12. – 14. listopadu v Clipa Theatre. „Rozjásané, divokéi šlehačkové výstupy spojené s agresí vůči divákům patří k tomu nejzajímavějšímu v české taneční produkci a tím i nejzajímavějšímu na DivadelníFloře.", okomentoval olomouckou premiéru recenzent Vojtěch Varyš.

Místo konání:

Clipa Theater Tel Aviv

Datum:

Od: 10.11.2013
Do: 16.11.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 15.11.2013 12:08:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala