Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.1.2015 - 31.1.2015

Teatr Novogo Fronta & Clipa Theater: With Unarmed Forces 2015

Česko-ruský soubor Teatr novogo fronta se pro velký úspěch opět vrací do Izraele, aby s Clipa Theatre uvedl přepracovanou verzi společného představení fyzického divadla With Unarmed Forces. Námět inscenace, založené na principu manipulace s objekty, vznikl v roce 2012, kdy se oba soubory ocitly pod raketovým náletem v Tel Avivu. Partneři: Clipa Theatre.

With Unarmed Forces je inscenace fyzického divadla, založena na principu manipulace s objekty.

Dvojice lidí je uzavřena v bezpečí od vnějšího světa, kde zuří nekončící válka. V malicherných hádkách a sporech se snaží zakrýt zármutek nad smrtí svého syna ve válce. Jejich „a (ne)žili šťastně až do smrti“ ukončí nevítaný vpád armádního uprchlíka, který okamžitě naruší jejich křehký systém obrany před realitou. Trojice, poháněna všudypřítomným duchem války, na sebe vzájemně začíná vyvíjet psychický a fyzický nátlak, až jsou všichni dotlačeni k totální destrukci a chaosu.

Performeři statečně tančí až do hloubky lidské nesnášenlivosti a nenávisti, touhy válčit, ne milovat. Skrze hmatatelnou ukázku ztráty síly a brutálního humoru vytvářejí obrazy ojedinělé krásy, jak ji dokáže zobrazit jenom destrukce.

Režie: Idit Herman

Účinkují: Idit Herman, Irina Andrejeva, Dmitrij Ťulpanov, Achilleas Chariskos

 

 

 

 

 

 

 

TNF

Teatr Novogo Fronta založili Irina Andrejeva a Aleš Janák v roce 1993 v ruském St. Petersburgu. Po úspěchu své první inscenace "Vremja Dujak" (Hloupý Čas, 1994) i celého evropského turné se společnost usídlila v Praze.

Kreativita a prezentace představení TNF je působivá jak díky škále, tak i různorodosti používaných forem - od pouličního divadla a improvizovaných scén až po vzrušující a režírované hry na klasických divadelních scénách. K mnohovrstevnatosti jejich inscenací přispívá také bohatá symbolika a postmodernistická intertextualita. Díky kombinaci specifických, až svérázných formálních i tematických prvků se vystoupení TNF setkávají s velkým ohlasem u publika v České republice i v zahraničí.

 

 

 

 

 

 

 

Data představení:

Středa / 28. ledna 2015 / 20:30 h

 Čtvrtek / 29. ledna 2015 / 20:30 h

Pátek / 30. ledna 2015 / 22:00 h

Sobota / 31. ledna 2015 / 20:30 h

Akci podpořily: Magistrát hl. M. Prahy, Ministerstvo kultury ČR, Velvyslanectví Státu Izrael v Praze, ECF, Teatro NoD

Odkazy:

http://www.tnf.cz/cs

http://www.clipa.co.il

 

Místo konání:

Theatre Clipa, 38 HaRakevet St., Tel Aviv

Datum:

Od: 28.1.2015
Do: 31.1.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 27.1.2015 22:42:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala