Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.2.2015 - 19.2.2015

Štěpán Rak hlavní hvězdou festivalu Guitar Week

Světově proslulý kytarový virtuos a skladatel Štěpán Rak vystoupí jako hlavní hvězda festivalu Guitar Week, který se koná ve druhé polovině února 2015 v Tel Avivu. Partneři: Tel Aviv Guitar Week Festival, Felicja Blumenthal Center, The Tel Aviv International Music Festival a Magistrát města Tel Aviv - Yafo.

Štěpán Rak (nar. 1945), první vysokoškolský profesor hry na kytaru v České republice, původně vystudoval střední výtvarnou školu. Až v 18 letech se rozhodl věnovat hudbě a začal hrát na kytaru a kontrabas v nejrůznějších jazzových a rock and rollových kapelách. Jeho úžasná kariéra mimořádného skladatele a interpreta pak začala na pražské konzervatoři, kde vystudoval hru na kytaru a skladbu.  Po absolutoriu na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze odešel na několik let do Finska, kam byl pozván, aby pomohl vytvořit základy moderní kytarové školy ve Skandinávii.

 Rak patří v současnosti k nejvýznamnějším kytaristům a skladatelům světa. Na svých koncertních turné a mistrovských kurzech na významných univerzitách zavítal do více než 70 zemí čtyř kontinentů. Jeho pětiprstová kytarová technika se stala legendou, kterou se jezdí učit muzikanti z celého světa a jeho skladby jsou trvalou součástí repertoáru nejvýznamnějších kytaristů. Jeho osobitý, nezaměnitelný styl hry a splynutí s duchem hudby, kterou interpretuje, přináší posluchačům jedinečný a strhující zážitek.

Během telavivského festival odehraje vedle účasti na slavnostním zahájení svůj recitál „Rak hraje Raka“:

Romanza (Jeux interdits)

Dávné tance

Píseň pro Davida

Královská suita

Cesta do pohádky

 

Data a místa koncertů:

17. února 2015, 20:30 h účast na slavnostním zahájení festivalu

18. února 2015, 20 h recitál „Rak hraje Raka“,  Carmiel Conservatory

19. února 2015, 21 h recitál „Rak hraje Raka“,  Felicja Blumental Music Center


Odkazy:

http://www.guitarweek.co.il/english.html

stepanrak.cz

Místo konání:

Tel Aviv - Carmiel Conservatory, Felicja Blumental Music Center

Datum:

Od: 17.2.2015
Do: 19.2.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 14.8.2014 23:16:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala