Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.8.2011 - 8.9.2011

Přehlídka českých filmů 2011

České centrum Tel Aviv pořádá ve dnech 21. 8.-8. 9. 2011 již druhý ročník Přehlídky českých filmů v Izraeli, na jehož organizaci pokračuje ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Izraeli a Israel Cinematheques. Po loňském úspěchu se podařilo program letošního festivalového ročníku rozšířit již na 7 celovečerních filmů, jeden dokumentární film a krátkou přehlídku studentských filmů čerstvých absolventů FAMU.

 Přehlídka českých filmů bude zahájena slavnostním večerem a exkluzivním uvedením filmu Lidice  21.8. v Jerusalem Cinematheque a 22.8.2011 v Tel Aviv Cinematheque. Slavnostního zahájení se osobně zúčastní producent a střihač filmu Lidice, Adam Dvořák, výkonný producent filmu Lidice a producent filmu Mamas & Papas (režisérky Alice Nellis, který bude též v rámci festivalu uveden) David Rauch a jeden z autorů hudby k filmu Lidice, James Harries, který vystoupí živě na prostranství před tel avivskou cinemathekou při slavnostním zahájení v Izraeli.

Filmová přehlídka bude současně probíhat v Jeruzalémě a Haifě a na začátku září přebere štafetu město Sderot, které se nachází na jednom z nejohroženějších míst v Izraeli. Celkem proběhne více jak 30 projekcí po celém Izraeli.

Kromě výše uvedených filmů bude mít izraelské publikum možnost zhlédnout též filmy:

Největší z Čechů režiséra Roberta Sedláčka

Tobruk režiséra Václava Marhoula

Dokument Vlastenci zapadlí u Tobruku režiséra a producenta Radima Procházky

Rafťáci režiséra Karla Janáka

Bastardi režiséra Petra Šíchy

Zemský ráj to na pohled režisérky Ireny Pavláskové

 

Ředitel Českého centra v Tel Avivu, David Stecher říká: „Jsem rád, že za krátkou dobu našeho působení v Izraeli se nám podařilo založit každoroční tradici prezentace toho nejzajímavějšího z české kinematografie uplynulých let. Chtěl bych především poděkovat našim partnerům, dále Ministerstvu zahraničních věcí ČR za výraznou finanční podporu a Lázním Jáchymov za sponzorský příspěvek.“

 

Místo konání:

Datum:

Od: 21.8.2011
Do: 8.9.2011

Organizátor:

České centrum

Datum: 15.7.2011 14:39:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala