Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.6.2018 - 6.6.2018

Věra Ondrašíková a Kolektiv - GUIDE

Choreografka Věra Ondrašíková spojila své síly s digitálním umělcem Danem Gregorem a hudebníkem Filipem Míškem, aby vytvořila zážitek, který rozpouští hranice času, které se stanou tak pomíjejícími, jako prvky, které tvoří show - zvuk, pohyb a světlo. Výstava vyhrála 3 různé ceny na české taneční platformě (2016).

Co kdybychom se jednou mohli ohlédnout za svým životem – udělali bychom něco jinak? Dokázali bychom se vyvarovat vlastních chyb? A kdyby bylo koho se zeptat, měli bychom nějakou otázku? Audiovizuální představení, kde tehdy je zároveň teď.

V kouzelném audiovizuálním pořadu pro všechny věkové skupiny se na tmavém prázdném pódiu rozprostírá obrazovka světla a kouře. Klouže prostorem, pohyby vytvářejí fascinující krajinu dvou světů. V jedné vidíme mladého tanečníka av druhém - jeho starší doppelganger. Dva se pohybují prostorem a časem, snaží se přiblížit jeden k druhému, aby se dotkli minulosti a změnili ji.

Použitím originálního uměleckého jazyka se průvodce zaměřuje na pocity a dotazy týkající se rozhodnutí, které děláme, vkládá je do hravého prostředí a dává jim nádherný výraz, který se volně pohybuje mezi minulostí, budoucností a přítomností.

Inscenace obdržela tři prestižní ocenění na České taneční platformě 2016:

Cenu diváků

Cenu za světelný design

 Cenu Tanečník roku pro Jara Ondruše.

Koncept a choreografie Věra Ondrašíková / Světelný design Dan Gregor / Live programming Michal Rydlo / Live music Filip Míšek / Interpretace: Jaro Ondruš, Josef Kotesovsky /Technická spolupráce Pavel Kotlík / Dramaturgie Marta Ljubková / Audio: Robert Russell / Kostýmy Hana Frišonsová / Manažer projektu Lucie Špačková / ProdukceTomáš Grúz

 

Představení se uskuteční na Jeruzalémském festivale v termínech:

4.6.2018 Ha'Ulpan, Jerusalem Theatre, 20 Marcus Street, Jerusalem

 5.6.2018 Ha'Ulpan, Jerusalem Theatre, 20 Marcus Street, Jerusalem

Vstupenky: https://www.israel-festival.org/show/guide/?lang=en

 

Partneři akce: Izraelský festival, Ministerstvo zahraničních věcí Izraele, Ministerstvo kultury ČR, Travel Service Smartwings

  

 

 

 

 

Místo konání:
Ha'Ulpan, Jerusalem Theatre
Datum:

Od: 4.6.2018
Do: 6.6.2018

Organizátor:

České centrum

Datum: 21.5.2018 9:59:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala