Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.10.2016 19:00 - 29.10.2016 22:00

Výstava: Izraelský Street Art - Dede & Nitzan Mintz

Zveme vás na výstavu umělců Nitzan Mintz a Dede, kteří společně absolvují rezidenční pobyt v České republice - v prostoru Petrohradská 1.2.3. Přijďte se podívat, co během času stráveného v Praze a na Petrohradské zvládli vytvořit.

 

Smyslem rezidence je představit českému publiku izraelskou tvorbu a propojit umělce z obou zemí.

Výstavu pořádá Petrohradská Kolektiv v Praze za podpory ČC Tel Aviv a Velvyslanectví Státu Izrael v Praze.


 

 

DEDE

Je jedním z nejviditelnějších současných telavivských umělců, který tvoří ve veřejném prostoru již od roku 2006. Svými projekty reaguje nejen na proměnu města a urbanismus, ale i na společenská a osobní témata. Nejznámějším Dedeho symbolem je náplast a často je označován jako Dede Bandaid. Význam jednotlivých náplastí se mění podle místa, je ale zároveň univerzální náplastí na rány, které každý máme. Na různých místech Tel Avivu se objevují jeho obří zvířata, ale i značky a symboly, které reagují na tvar budov, stavební boom nebo připomínají již neexistující místa. Jeho dosud největším dílem je tzv. Dolfinarium.

Odkazy:

http://www.imdede.com
https://www.youtube.com/user/dedesmovde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NITZAN MINTZ

Izraelská umělkyně a básnířka, která studovala výtvarné umění a kreativní psaní na Minshar College v Tel Avivu. Stejně jako Dede tvoří zejména ve veřejném prostoru. Její básně jsou osobní, ale i aktivistické. Jsou psané s naléhavostí verbálně a vizuálně vyjádřit myšlenkové pochody v reakci na okolní svět, politické dění a společenské problémy.  Její díla jsou nejvíce koncentrovaná
v jižním Tel Avivu, v místech známých prostitucí a kriminalitou. Nitzan vystavuje i v galeriích, účastnila se několika skupinových výstav např. v Nahum Gutman Museum v Tel Avivu, Neurotitan Gallery v Berlíně, Wilton's Hall v Londýně a řadě dalších. 

Odkazy:

http://www.nitzanmintz.com
https://www.youtube.com/watch?v=drcwlp3mVfs&feature=youtu.be

 

 

 

Místo konání:
JEDNA DVA TŘI Gallery - Petrohradská 13, 10100 Praha - Vršovice
Datum:

Od: 22.10.2016 19:00
Do: 29.10.2016 22:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 10.10.2016 17:04:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala