Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.6.2016 19:00

Veronika Richterová na White Night Tel Aviv

I v letošním roce se ČC Tel Aviv připojilo k evropskému programu v rámci festivalu White Night Tel Aviv. Letošním tématem je životní prostředí a udržitelný rozvoj. ČC Tel Aviv zajistilo účast Veroniky Richterové, která představí svůj projekt s PET lahvemi a bude mít rovněž workshop pro veřejnost v rámci něhož vznikne skulptura, která bude vystavena během White Night Tel Aviv na bulváru Rotschild.

 

Během White Night Tel Aviv povede česká umělkyně  speciální workshop, na kterém naučí návštěvníky, jak vyvořit předměty PET lahví a umělé hmoty obecně a hlavně představí svou instalaci Monarchs butterflies.

 

Veronika Richterová

(* 11. ledna 1964, Praha, Československo)

Je představitelkou uměleckého stylu zvaného PET-art, vytváří kreativní programy pro děti i dospělé, zaměřené hlavně na up-cycling, PET-art a jeho šíření.

Narodila se 11. ledna 1964 v Praze a zde také studovala Střední uměleckoprůmyslovou školu na Žižkově. Po absolvování oboru Tvarování hraček ji přijali na Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. V roce 1990 zde úspěšně ukončila své studium v ateliéru monumentální malby. Během studia na Vysoké škole pracovala pro Českou televizi. Podílela se na večerníčcích pro děti. O rok později, také při studiu, pracovala pro Ústřední loutkové divadlo. Na rozhraní let 1989 a 1990 se zůčastnila půlročního studijního pobytu v Paříži na Ecole Nationale des Arts Décoratifs. Od roku 1990 je na volné noze. Do začátku 90. let 20. století se věnovala především malbě a smaltovaným plastikám, později se přeorientovala na sochy. Při spolupráci s pražskou ZOO vznikla bronzová socha lachtana Gastona před hlavním vstupem, nebo například sousoší Sedm surikat. Sochy vyráběla i z jiných materiálů jako je dřevo nebo hlína. Její malířské období vyústilo v 90. letech 20. století v období mozaiky, která tak protíná zbylé techniky. Od roku 2004 začala pracovat s PET lahvemi.

Vydala několik knížek, některé společně s manželem Michalem Cihlářem.

(Převzato převážně z Wikipedie)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více o výtvarnici zde:

http://www.veronikarichterova.com/en/

http://www.thisiscolossal.com/2015/04/recycled-plastic-bottle-plant-sculptures-by-veronika-richterova/

http://www.boredpanda.com/plastic-bottle-sculpture-recycle-art-veronika-richterova/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FOTOGRAFIE z akce zde

 

Místo konání:

1 Rotschild Boulevard

Datum:

30.6.2016 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Datum: 11.5.2016 14:51:00


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala