Czech Next Wave, EP2: Michal Šimíček

26. 01. 2021 06. 02. 2021 Online událost

Podcast Czech Next Wave přináší rozhovory se zajímavými mladými českými osobnostmi různých profesí, které se díky vlastní originalitě, tvorbě, činnosti a aktivitě prosadily (či prosazují) v České republice i v zahraničí.

Michal Šimíček si vysloužil  úspěch v biomedicínském výzkumu, konkrétně za zkoumání procesů, které způsobují zhoubná onemocnění a jejich lékovou rezistenci. Pracuje na pomezí základního a aplikovaného výzkumu. Dosáhl na prestižní vědecká stipendia (FWO, EMBO), přednášel v renomovaném institutu Cold Spring Harbor Laboratory v New Yorku.

Vzdělání získal a dlouhodobě působil na pracovištích v Belgii, Londýně a Cambridge, ale neváhal se vrátit do rodné Ostravy a rozjet špičkové vědecké centrum na klinice hematologie ve FN Ostrava, kde vyvíjí unikátní technologie buněčné terapie pro různé typy rakoviny. V roce 2019 obdržel cenu Neuron v oblasti medicíny.

Práce Michala Šimíčka přes jeho nízký věk (35) mají úctyhodných 550 odborných citací a v současné době publikoval již 14 článků v těch nejprestižnějších vědeckých časopisech včetně Nature a Science.


Partneři této události

Informace o události

  • Název události: Czech Next Wave, EP2: Michal Šimíček
  • Datum: 26. 01. 2021 06. 02. 2021
  • Adresa: Online událost

Podobné události